Kullandığım Renkli Nemlendiriciler

 

 

Bugün #cildinegöreseç yazılarımızda konumuz “Renkli Nemlendiriciler“.

Pandemi dönemiyle birlikte maskeler hayatımıza girince, benim için  ten makyajı gereksiz bir adım oldu. Çok özel bir durum yoksa sadece göz makyajı yeterli geliyor.  Cildimi hafifçe renklendirmek, daha canlı göstermek istersem fondöten yerine daha çok  renkli nemlendiricileri, BB ve CC kremleri tercih ediyorum.  İşte son dönemde kullandığım ürünler:

 

 

 

Estee Lauder Day Wear Sheer Tint Moisturizer spf+15

 

 

 

En sevdiğim renkli nemlendiricilerden biri.   Hafif grimsi bir rengi var.  İlk sürdüğünüzde belli olmuyor ancak cildinize yedirmeye başladığınızda hafifçe renklenmeye başlıyor.  Çok az miktarda kullanmak yeterli. Renk tonunu çok değiştirmeden hafifçe dengeliyor. Güzel bir aydınlık ve ışıltı veriyor. Gün içinde grileşme yapmıyor.

Esas görevi çok iyi bir nemlendirici olması. Antioksidan içeren yaşlanma karşıtı formülü, aynı zamanda 15+SPF güneş koruma içeriyor. Her cilt tipine uygun çok hafif bir yapısı var.

Sabahları serumdan sonra  uyguluyorum.Hem cildime çok iyi nem , hem de sağlıklı bir ışıltı veriyor.

 

Estee Lauder  Revitalizing Supreme CC cream

 

 

 

Bu miniklerin tam boyunu bir türlü alamadım.  Ama bolca testerını kullandım (tam boyundan bile fazla 🙂

CC kremlerin BB kremlerden temel farkı bildiğiniz gibi   kapatıcılık özelliğine dayanır. CC kremler ciltteki ton farklılıklarına yönelik (özellikle kızarıklık problemi olan ve ya  sarı solgun ciltler için)  hazırlanırken  BB kremler hafif bir fondöten etkisi verir.

Estee’nin bu CC kremi “tüm yaşlanma belirtilerine karşı tek ürün” sloganıyla hazırlanmış. Cildin daha sıkı, kırışıksız ve ışıltılı görünmesini hedef almış. Özel bir teknoloji ile hazırlanan bu krem 10+spf güneş koruması da içeriyor.

Bu ürünü özellikle makyaj yapmadığım günlerde cildimi daha sağlıklı göstermek için kullandım. Bu da hafif grimsi renkte. Az miktarda ürünü cildime yedirdiğimde güzel bir ışıltı veriyor, rengini dengeliyor.   Kapatıcılığı yok denecek kadar az.   Her cilt tipine uygun bir krem ancak yağlı ciltler verdiği parlak etkiyi sevmeyebilir.

Estee ‘nin bu iki ürünü fiyat olarak yüksek gelebilir. Ancak bunların aynı zamanda etkili bakım yapan bir nemlendirici krem olduğunu ve çok az miktarda kullanmanızın yeterli geldiğini de unutmamak gerek.

 

 

L’Oréal Paris Skin Paradise Renkli Nemlendirici

 

 

 

Son dönemde çok popüler olan ıslak ten makyajı benim de sevdiğim bir makyaj trendi. Çok kuru ciltli olduğum için matlık veren ürünleri tercih etmiyorum. Bu ürün de tam bu tarz makyajlar için.

Ambalajındaki  minik su damlalarından da anlayacağımız gibi su bazlı bir ürün olan krem cilde bakım yapan bir formüle sahip. İçeriğinde aloevera, zencefil ve güvercin ağacı özleri cilde derinlemesine nem vererek canlandırıyor. Aynı zamanda 20+spf güneş koruması da var.

Yapısı oldukça hafif, kolayca dağılıyor. Çoğu zaman ellerimle uyguluyorum. Az-orta kapatıcılığa sahip. Cildime verdiği sağlıklı ışıltıyı oldukça sevdim.   Özellikle yorgun bir görünümden şikayetçiyseniz anında cildi canlandırıyor. Verdiği hafif renk gün içinde oksitlenmiyor. cildi yağlandırmıyor.  Nemlendirici etkisi yaz için yeterliydi, ancak kışın tek başına benim kuru cildime yeterli gelmez. Nem serumuyla destek vererek kullanacağım. Resimdeki 03 rengi  artık biraz koyu geliyor. Beyaz tenli iseniz daha açık tonları tercih edebilirsiniz.

 

FLORMAR Tone Up Cream

 

 

 

Flormar Healthy Glow Koleksiyonundan çıkan bu krem nemlendirici ve yatıştırıcı özelliğinin yanında cilde aydınlık ve ışıltı vermeyi de vaadediyor.

CC kremler gibi tüpten çıktığında  beyaz ancak sürdükten sonra ciltle bütünleşerek  rengini güzelce eşitliyor. Kapatıcılığı az yine daha çok ciltteki kızarıklıkları ve ton farklarını nötrlemeye, cildi canlı göstermeye yönelik bir ürün. Verdiği aydınlık etkiyi de sevdim.  Gün içinde rengi değişmiyor.

 

Darphin Intral Environmental Lightweight Shield 50+spf

 

 

 

Bu renkli güneş koruyucu kremi  #birürünüçyorum yazılarımızda  (burada) paylaşmıştık.

Kısaca hatırlatmak gerekirse, yoğun bir kapatıcılığı olmadan cilde  pürüzsüz ve aydınlık bir görünüm veren 50 faktörlü bir güneş koruyucu.  Ayrıca güzel bir makyaj bazı görevi de görüyor. Üstelik hem yüz hem de göz çevrenize uygulayabiliyorsunuz.  Güneşle birlikte cildi çevresel faktörlerin yıpratıcı etkilerine karşı koruyor. Ben severek kullanıyorum.

 

Loreal Bonjour Nudista

 

 

 

Sevdiğim ürünleri yazdıktan sonra deneyip hiç sevemediğim bir ürünü de paylaşmak istedim. Loreal’in ten ürünlerini genelde severim. Ancak bu kremi ne yaparsam yapayım cildime oturtamadım. Sürdükten 15-20 dk sonra oksitlenmeye başlıyor.  Ciltte parça parça duruyor. Sünger, fırça, baz vs. herşeyle uyguladım ve maalesef kullanamadım.

Benim bu yazı için tercih ettiğim ürünler bunlardı.

Sevgili İrem’in seçtiği ürünler için

http://audreyinsekerleri.blogspot.com/

Sevgili Gül’ün seçtiği ürünler için

http://www.buraliolmayanlarlokali.com/

okumanızı tavsiye ediyorum.

trendyandfriendly

4 Comments

  1. Estee’nin BB’si ve Darphin benim de favorim. Loreal Bonjour Nudista yorumlarımız da aynı. Hiç sevmemiştim ben de..

  2. flormar tone up kremi unutmuşum ben ama onu daha çok kullanamadım ve daha çok baz gibi kullanıyorum.. bir de biotherm’in yine böyle yeşilimsi bir cc si vardı onu da çok severdim…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.