La Roche Posay Anthelios Shaka Fluid SPF 50+ Invisible Güneş Koruyucu

 

 

 

Bu hafta  #birürünüçyorum yazımızın konuğu  La Roche Posay Anthelios Shaka Fluid SPF 50+  Güneş Koruyucu Kremi !

 

Güneş kremleri artık yaz-kış demeden kullandığımız vazgeçilmez ürünlerimizden biri. Kış mevsiminde daha düşük faktörlü koruyucular yeterli geliyor. Ancak yaz geldiğinde çok açık tenli ve güneşe karşı alerjik bir cildim olması, çiller, güneş lekelerim nedeniyle benim için en önemli kozmetik ürünü haline geliyor. Yıllardır pekçok markada, onlarca güneş ürünü denedikten sonra artık beğendiğim ürünlerle yola devam ediyorum. LRP de bu markalardan biri.

 

 

 

UVA ve UVB filtreleri de içeren Anthelios Shaka Fluid SPF 50+ ,   hassas ve güneş toleransı düşük ciltlerin için formüle edilmiş.  Normal, karma ve yağlı ciltlerin kullanımına uygun. İki farklı çeşidi var. Şeffaf olan ve hafif renkli versiyonu. Biz bu yazımıza şeffaf olan Invisible Ultra-Resistant formülünü inceleyeceğiz.

 

 

Ürünümüz 50 ml. lik plastik kutuda geliyor. Gözünüze küçük görünebilir ancak oldukça bereketli bir ürün. Kullanmadan önce çalkalayarak ürünü alıyorsunuz. Kremin yapısı çok ince ve akışkan. Kutunun ağzı incecik olduğundan kontrollü olarak az miktarda elinize alıp kolayca uygulayabiliyorsunuz.

 

 

Dokusu oldukça hafif olduğundan kolayca dağılıyor, beyaz kalıntı ve yağlı , yapışkan bir  his bırakmadan cildiniz tarafından emiliyor.

Komedojenik olmadığından göz çevrenizde de kullanabiliyorsunuz. Ancak ben tüm güneş ürünlerinin akşam ciltten temizlenmesi gerektiğini düşünüyorum. Bende sivilce vs gibi bir sorun yaratmadı. Benim cildimde genel olarak böyle bir sorunum olmaz. Kullanan diğer arkadaşlarımın da yorumlarında sivilcelenmeye neden olmadığını gördüm.

Makyaj altına da kullandım. Gün içinde cildimi yağlandırıp ten makyajımı bozmadı.

 

 

 

Geçen sene, hem de Ağustos ayında yoğun güneş altında geçirdiğim tatilde, hassas ve alerjik cildimde, göz çevrem de dahil güvenle kullandım. Güneşi gördüğü anda kıpkırmızı olan cildimi, hiçbir reaksiyon olmadan güzelce korudu. LRP Anthelios suya, kuma ve tere karşı çok dayanıklı ve bu nedenle kalıcılığı da yüksek.

 

 

Ürünle ilgili tek olumsuzluk içeriğinde Alcohol Denat bulunması olabilir. Cildimin çok hassas olmasına rağmen bende sorun yaratmadı, ancak bu konuda dikkatli olanlar için minik bir uyarı olsun.

 

Benim severek kullandığım ve rahatlıkla önerebileceğim  LRP Anthelios  Shaka Fluid 50+ güneş koruyucunun

 yağlı/karma ciltlerdeki etkileri için Sevgili İrem’in yorumlarını

http://audreyinsekerleri.blogspot.com/

Hassas ve alerjik ciltlerdeki etkileri için Sevgili Gül’ün yorumlarını

http://www.buraliolmayanlarlokali.com/

okumanızı tavsiye ediyorum.

trendyandfriendly

2 Comments

  1. Yaglandırmaması yaz sıcaklarında en sevdiğim özelliği ve tabi ki korumasını da çok seviyorum 😉

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.