LA ROCHE POSAY ÜRÜNLERİ

 

La RochePosay 30 seneyi aşkın bir süredir dermokozmetik dünyasında hizmet veren bir firmadır. Marka her tarz cilt yapısına uyumlu ve cildin gereksinimlerini düşünerek ürünlerini oluşturmaktadır. Firma ürünlerinde Fransa’nın güneyinde yer alan marka ile aynı ismi taşıyan şehirde bulunan termal kaynaklardan elde edilen suyu kullanmaktadır. Düşük toleranslı ve hassas ciltler için kullanım kolaylığı sağlayan ürünler tedavi edici özelliklere sahiptir. Genel olarak baktığımızda tüm ürünlerde antioksidan, nemlendirici ve rahatlatıcı özelliklere rastlamaktayız. Bunun nedeni La Roche Termal Suyunun etkileridir. Klinik testlerle onaylanan ve en son teknolojik gelişmeler ile yürütülen çalışmalar firmanın başarısını sağlamaktadır. Markayı farklı kılan her cilt yapısına ayrı ürün geliştirmeleri ve hassas ciltler için ekstra özen göstermeleridir. Birçok marka kullanıp şikâyetlerinden kurtulamayan kullanıcılar çözümü La RochePosay ürünlerinde bulmaktadır. Termal suyun içerisinde yer alan zengin mineraller uzman çalışmalar ile birleştiğinde ortaya etkili ve tedavi sürecinin olumlu yönde ilerlemesini sağlayan ürünler çıkmaktadır. La RochePosay ürünleri hassas ciltler üzerinde yapılan kullanım testleri ile onaylanmaktadır. Marka ürünlerini cilt tarzlarına ve problemlere göre oluşturmaktadır bu cilt tarzlarına ve sorunlara baktığımızda yüz bölgesi için;

 1. Hassas ve nemsiz cilt
 2. Kuru ve çok kuru cilt
 3. Kızarıklık gözlemlenen hassas cilt
 4. Hassas ve toleranssız cilt
 5. Yağlı ve akneye eğilimli cilt
 6. Pigmentasyon bozuklukları ve kahverengi lekeler
 7. Yaşlanma belirtileri ve kırışıklıklar
 8. Tahriş olmuş cilt
 9. Yağlı-kabuklanmış deri olarak sınıflandırılmaktadır.

Vücut bölgesi için sınıflandırmalar ise aşağıdaki şekildedir;

 • Kuru, çok kuru ve atopik cilt
 • Kuru ve rahatsız cilt
 • Kuru ve sert cilt

La RochePosay’in güneş koruması ürünlerinin cilt yapılarına göre sınıflandırılması;

 • Hassas veya güneş alerjilerine meyilli ciltler için güneş koruması
 • Her cilt tipi için güneş koruması
 • Çocuklar için güneş koruması

Saç ve saç derisi için ise;

 • Seboreik dermatit(kalıcı kepek)
 • Saç dökülmesi
 • Hassas saç derisi şeklinde bir kategori karşımıza çıkmakta.

La RochePosay ürünleri sadece eczanelerden temin edilebilmektedir. Fransa’dan çıkarak tüm dünyada ulaşım imkânı bulunan ürünler aynı adlı kendi tesislerinde üretilmektedir. Cilt bakımı için öncelikle kişinin cildini tanıması gerektiği ve bu yönde önlemler alması gerektiği düşünülerek her cilde farklı ürün oluşturulmaktadır. Uzun yıllar boyunca termal suyun etkileri ile ürünlerinde fark yaratan firma kullanıcı tarafından memnuniyetle tercih edilmektedir.

Genel olarak La RochePosay ürünlerini incelediğimizde; Anthelios serisi güneş koruması için tasarlanan ürünlerden oluşmaktadır ve farklı ciltler için farklı ürünler bulunmaktadır. Cicaplast serisi onarıcı bir bakım sunmakta ve vücudun farklı kısımlarına özel olarak tahriş-çatlaklık gibi sorunları gidermeyi hedeflemektedir. Effaclar serisi fazla yağ ve akne sorun bulunan ciltler için oluşturulan bir seridir. Fizyolojik temizleyiciler serisi hassas ciltlere arındırma sağlamak ve cildin dengesini bozmadan temizlemek için tasarlanmaktadır. Hydraphase serisi cilde uzun süreli nem desteği sağlamayı amaçlamaktadır. Hydreane serisi selenyum ve La RochePosay Termal Suyu ile geliştirilen nemlendirici serisidir. Kerium serisi hassas saç derisine sahip ciltler için kepek ve saç dökülmesi; yüz için ise yağlı ve kabuklanan benekleri önleyici ürünlerden oluşmaktadır. La RochePosay Termal Suyu çeşitli nedenler sonucu tahriş olan cildi yatıştırmaya yönelik oluşturulmaktadır. Lipikar serisi ise kuru ciltleri yenileme ve onarma hedefleri ile geliştirilmektedir.

La RochePosay ürünleri doğal ve zengin içerikleri ile başta hassas ciltler olmak üzere tüm cilt yapıları için ayrı ayrı ve etkili bir cilt bakımı amacı iletasarlanmaktadır. Marka termal suyun yoğun etkileri ile cildin doğal dengesini sağlamayı ve kalıcı çözümler sunmayı hedeflemektedir. La RochePosay ürünlerine Nar ecza dan ulaşabilirsiniz.

trendyandfriendly

2 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.