Larcencielblog ile Pino Cosmetic turumuz!

IMG_8765

 

Pino etkinliğinde kendimi evsahibi gibi hissettiğimden  bazı markalarla detaylı olarak ilgilenememiştim.

Sevgili Başakcığımla aklımızda kalan ürünleri  detaylı incelemek üzere  bir Cumartesi sabahı buluşup kendimizi Pino’ya attık.

Sadece Pino mağazalarında satılan Makeup Factory, Barbara Bort, BeYu, Sheida Cosmetics ve çok severek kullandığımz Cecile Beauty standlarını ince ince karıştırıp hem markalarla ilgili bilgi aldık hem de ürünlerin altını üstüne getirdik, şimdi sizlerle de paylaşmak istiyoruz.

Sevgili Başak’ın yazısına da buradan ulaşabilirsiniz. Ortak zevklerimiz çok olsa da, bazı markalarda farklı ürünler ilgimizi çekti 🙂

Makeup Factory

Mağazada gözümüze ilk çarpan Alman kozmetik markası Makeup Factory oldu. Kozmetik konusunda Alman markalarının kalitesini tartışmak gereksiz.  Bu marka  Artd’eco grubunun bir parçası olarak kurulmuş.  Türkiye’de yanlızca Pino Cosmetics’de satılıyor. Öyle güzel ürünleri var ki, nasıl daha önce keşfetmemişim inanamadım.

 

WP_20161126_12_38_17_Pro__highres

Tüm cilt tiplerine uygun, serum katkılı anti-aging fondöten markada mutlaka bakılması gereken ürünlerden.

 IMG_8771

Islak veya kuru olarak kullanılabilen  aydınlatıcılar.İçinde ışıltı bulunmayan bu ürün cilde çok güzel bir aydınlık etki veriyor.

IMG_8772

.

3 farklı tonu bulunan concealer ın yapısı çok başarılı

.

WP_20161126_12_35_48_Pro

.

Tam kapatıcı özellikteki pudralar

.

WP_20161126_12_32_02_Pro__highres

Bu nefis allığa kayıtsız kalmak mümkün mü? Rosy Shine allık nefis kabartma desenleri ve rengiyle aklımızı aldı. Evde milyon tane olmasa kesin alırdım.

.

WP_20161126_12_39_18_Pro

Bu markada deneyip, sepete atmadan geçemediğimiz ürün bu aydınlatıcı makyaj bazı oldu.

Detaylı yazısını hazırlıyorum.

BeYu

Yine ArtDeco grubuna ait bir Alman markası olan BeYu daha önce sadece ojelerini denediğim bir markaydı. Markada özellikle göz ürünleri ön planda (bir gözlük grubu da varmış).

Başak, kontür, allık ve aydınlatıcıdan oluşan Strobe and Define Palette’i incelemeye dalmıştı ki ben göz /dudak kalemleri, dip linerlar ve rimellerin arasında buldum kendimi. Renk skalası oldukça geniş olan göz kalemlerinin kalıcılığı muhteşem. Kolumda denemek üzere sürdüğüm kalemleri  bir daha çıkartamadım! Keşif günü instagramstory’de bizi takip ettiyseniz, videoda da görmüşsünüzdür. Işıltılı eyelinerlara ise diyecek söz bulamadık. Başak boz kahveye, ben ışıltılı griye daldık gittik. Ama asla seçim yapamadık hepsi çok güzel:)

WP_20161126_12_45_37_Pro

WP_20161126_12_44_18_Pro__highres

WP_20161126_12_47_21_Pro

 

PinooIMG_0629

 

Barbara Bort

Sırada bir İtalyan  markası olan  Barbara Bort var!  Bu markanın yeşil ve pembe kapatıcıları ile  Başak’ın nostaljik ve duygusal bağı varmış, bloğunda okuyabilirsiniz 🙂

IMG_8784

Barbara Bort markası porselen makyajın atasıymış. Bu nedenle fondötenlerine bakmak gerek. Likit yapıda olan fondötenleri oldukça kapatıcı, buna karşılık cilde nem veren yapıda. Özel günlerde kullanılmak üzere bakılabilir.

IMG_8787

Ayrıca 15SPF içeren doğal dudak balmı öne çıkan ürünleri arasında.

WP_20161126_13_00_26_Pro

Markanın maskaralarının da oldukça başarılı olduğunu söylenince uzunluk veren bir maskarayı da denemek üzere aldık.

Sheida Cosmetics 

Bir Türk markası olan Sheida Cosmetics ile turumuza devam ettik. Bu marka özellikle leke açıcı ürünleri ile iddialı. Snow White  serisine ait ürünler hamilelik lekeleri de dahil olmak üzere bu alanda oldukça etkili ürünlermiş. Ben çillerimle barıştığımdan artık bu konunun fazla üzerine gitmiyorum. Başak anti-aging serisinden Endless Youth ile yakından ilgilenince hemen konuya dahil oldum. Roll-on şeklinde, makyaj altına da uygulanabilen, aydınlatıcı ve düzgünleştirici  Radiant Eye Serum dikkatimizi çekti. Başak içerik açısından da iyi olduğunu söyleyince almadan geçemedik.  Kullanmaya başladık yorumlar yakında 🙂

WP_20161126_13_09_08_Pro

Sheida’nın maskarası çoğunuzun bildiği gibi son zamanlarda instagramın fenomen ürünlerinden biri oldu. (Başak’ın hesabında 70 binden çok görüntülenmiş 🙂 Ben de derhal kullanıma açtım ve yorumlarımı paylaşacağım.

Bir de özellikle gelin adaylarının favorisi olduğunu öğrendiğimiz , ponponlu şişesi ile çok şirin olan bir ışıltılı pudrası var ki denemeden geçemezdim. Işıltı ve ben :)))

WP_20161126_13_07_46_Pro__highres

Cecile Beauty

Sevgili Fatma Hanım sayesinde çok sevdiğimiz Cecile Beauty markası bizim için ayrıcalıklı bir marka haline geldi. Bir Türk markası olan Cecile Beauty için ayrı bir yazı dizisi hazırlıyorum çünkü denediğim bir çok ürünü var.

 

Pino etkinliğimizde hediye edilen ışıltılı Jeju Pudra ve Ballı Maskarasını pekçok blogger arkadaşımla yorumlamıştık.

.

WP_20161126_13_15_20_Pro

.

Markanın rujları da oldukça başarılı. Long Kisses serisinde 30 farklı renk var. Dudakları kurutmayan likit mat formda.

.

WP_20161126_13_17_52_Pro

Bir diğer ruj serisi olan Kiss Me Matte ise, hem şık ambalajları, hem renkleri ile dikkat çekmeyecek gibi değil.

Bende  310 no.lu Milk Chocolate ve 301 no.lu Rose Pink var ve yapılarını çok beğendim.

Bu markada almadan geçilmeyecek bir diğer ürün Extra Asia göz kalemi.

.

WP_20161126_13_25_15_Pro

WP_20161126_13_27_09_Pro

IMG_8798 IMG_8801

.

Ayrıca kremsi kaş kitleri ve fırınlanmış teracota allıkları özellikle tavsiye edildi. Bu allıkların 07 numaralı Rose-Gold rengine bayıldık.

.

WP_20161126_13_32_00_Pro__highres

Fatma Hnm, Innova markasına ait güçlü nemlendirme özelliğine sahip, normalden kuruya dönük  hassas ciltler için temizleme köpüğünü de özellikle tavsiye etti.

Dediğim gibi Cecile Beauty ile ilgili ayrı yazılar hazırlayacağımdan şimdilik bu önbilgileri paylaşmak istedim.

.

IMG_8762

Biz Sevgili Başakcığımla, bol bol ürün kurcalamanın verdiği mutlulukla keyifli bir gün geçirdik.  Kendi aldıklarımızın yanında Pino Cosmetics in zarif hediyeleriyle de elimiz yine dopdolu ayrıldık.

Pino Cosmetic sık sık indirime girdiğinden Ankara’da iseniz mağazalara, Ankara dışındaysanız online satış hesabına bakarak ürün fiyatlarıyla ilgili bilgi alabilir,  sipariş verebilirsiniz.

WP_20161208_22_00_41_Pro

.

trendyandfriendly

9 Comments

  1. Ay valla alışverişin ve kozmetiğin dibine vurduk, ne de güzel oldu! Yalnız ben bir kısmının daha fotosunu çekemediğim için açıp kullanamadım bile; Bir hafta sonu evden çıkmadan foto çekmem lazım da nasıl olacak o iş bilmiyorum :))) İyi ki gitmişiz Nilgün’cüm, seni çok öpüyorum!!!

  2. Makeupfactory en ilgimi çeken marka oldu Cecile ürünlerini özellikle de pudrayı ilk fırsatta inceleyip alacağım sevgiler canım

  3. İkinizin de yazısını keyifle okudum. Bir pino online da bana artık farz oldu 🙂 Sheida maskarayı kesin alacağım ama 🙂 Güle güle kullan hepsini Nilgün’cüm, öpüyorum <3

  4. Nilgüncüm vallahi Başak’a da dedim, bir an önce gelmeliyiz Blana’yla ve Pino turu aktivitelerimiz içinde yer almalı. Cecile ruların rengine bayıldım, ışıltılı baz incelenecekler listesinde zaten kesinlikle. Sheida maskarayı inşallah bulabilirim. Bana 5 ton koyu fondöteni yüzüne renk gelsin diye satan amcanın dünkkanında bulabilirim. Bir de ondöten önerisi isteyeceğim yine, bakalım zevki aynı mı ahahhaha
    Tüm ürünlerini güle güle kullan,
    Çok öpüyorum!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.