LIMONIAN Goldnose – 3 adımda burun maskesi

 

Limonian birçoğunuzun tanıdığı gibi,  2013 yılından beri Türkiye’de Kore Kozmetik ürünleri satan bir marka.  Daha önce deneyip çok sevdiğim ürünleri olmuştu. Yazılara buradan ve buradan ulaşabilirsiniz.

Bu sefer Pinokyo şeklindeki ambalajını çok sevdiğim  3 Adımda Burun Maskesini paylaşmak istiyorum.

Bu maske burnumuzdaki siyah nokta ve kirleri derinlemesine temizleyerek, bu bölgedeki parlamayı azaltmayı ve gözenekleri sıkıştırmayı amaçlıyor. Her cilt tipine uygun. Maske 3 bölümden oluşuyor. Her bölümde, bildiğimiz burun bantlarına benzeyen ancak farklı işleve sahip bantlar bulunuyor. Her bölümü aynı anda değil, tek tek açmak gerekiyor.

1.Adım Gözenekleri Açma:

İlk bölümdeki maske oldukça ıslak. Hatta paketin içinde de bir miktar sıvı bulunuyor. Bu maskeyi burnumuzun üstüne yerleştiriyoruz. Pakette kalan ürün de maskenin üstüne yediriyoruz.

Bu maske cildimizi yumuşatarak, siyah noktaların daha kolay çıkmasını sağlıyor. Yaklaşık 5 dk. kadar bekletmek yeterli .

 

 

2.Adım Siyah Noktaları Giderme

İkinci maske bildiğimiz burun bandı şeklinde. Koruyucu filmi çıkartarak maskeyi burnumuzun üstüne yerleştiriyoruz. Yavaşça bastırıp iyice burnumuzun üstüne yapışmasını sağlıyoruz.

Yaklaşık 15 dk. kadar, maske iyice kuruyuncaya kadar bekliyoruz.  Daha sonra yanlardan hafifçe çekerek burnumuzdan çekip çıkartıyoruz. Bazı maskeler kuruyunca zor çıkıyor ancak bu maske canımı acıtmadan kolayca sıyrıldı.  Bu aşamada siyah noktalarımızın maskenin üstünde kaldığını görüyoruz.

 

3.Adım Gözenekleri  Sıkılaştırma

Bence en önemli adım bu. Bu maskeyi özellikle bu adım için denemek istedim. Siyah noktalarından temizlenmiş, gözenekleri açılmış cildimizi sıkılaştırarak rahatlatan bir maske bu.

Pakette 24k Gold ibaresi bulunuyor ve maskede de altın parçacıklar var. Ancak bu altın içeriği gerçekten doğru mu emin değilim. Bu maske hafif jelimsi formda, içeriğinden anladığım kadarıyla bolca meyve ekstresi içeriyor. Yaklaşık 10 dk. kadar ciltte bekletiliyor. Cildin rahat ve yumuşacık olmasını sağlıyor.

Ben maskeyi sevdim. Ancak bu tarz maskelerin etkili olabilmesi için haftada bir yapılması gerektiğini düşünüyorum. Fiyatı 9,5 TL. Klasik burun bantlarına göre daha pahalı ama bence daha etkili. Burun bantlarını kullandığımda, sonrasında burnumun üstünde hassasiyet oluşurdu. Bu üründe hiç sorun yaşamadım. Özellikle son adımda uygulanan gözenek küçültücü maskenin etkili olduğunu düşünüyorum.  Bu konuda sorun yaşayanlara tavsiye edebilirim.

 

Sizin Limonian’dan denediğiniz ürünler varsa tavsiyelerinizi merakla bekliyorum 🙂

 

trendyandfriendly

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.