Limonian Yüz ve Boyun Maskeleri !

 

Evde geçen karantina günlerinde, cilt bakımı adına en çok çeşit çeşit maskeler yapıldı. Biz de #cildinegöreseç ekibi olarak bu haftaki yazımızda Limonian ‘dan farklı yüz ve boyun maskelerini inceledik.

 

 

Benim denediklerim Cracare’in  3 aşamalı maskelerinden Anti-Aging Collagen Lifting Mask ve Petitfee Gold Neck Mask!

Bildiğiniz gibi Limonian çok sevilen Kore kozmetiklerini ülkemize getiren bir site. Kağıt maskeler konusunda da pekçok seçenekleri mevcut. İster ihtiyacınıza göre tek tek, ister set olarak alıp saçınızdan ayağınıza kadar komple bakım yapabilirsiniz. Tabii bu maskelerden iyi sonuç almak için düzenli kullanmak gerek, tek seferle kalıcı sonuçlar almak mümkün değil. Bunu için de Limonian’ın sürekli uyguladığı indirim kampanyaları takip edebilirsiniz.

Gelelim maskelerimize:

Cracare Anti-Aging Collagen Lifting Maskadından da anlaşıldığı gibi kolajen özlü, yaşlanma karşıtı, sıkılaştırıcı bir maske.

 

 

Maske birbirini tamamlayan 3 adımda uygulanıyor.

  1. adımda cilde dolgunluk veren, elastikiyetini arttırmaya ve beslemeye yardımcı olan  aktif ampül bulunuyor. Cildin ihtiyacı olan kolajeni cildinize empoze eden bu ampulü temiz cildimize ve boynumuza uygulayıp birkaç dakika bekliyoruz.
  2.  adımda cildimize uyguladığımız ampulün cilde nüfus ederek esneklik ve nem kazanmasına yardımcı olan mikrofiber bez maske bulunuyor. Maskeyi cildimize uygulayıp 20-30 dk kadar bekletiyoruz. Sürenin sonunda kalan ürünü de cildimize masajla yediriyoruz. Bu tarz maskelerde genelde pakette çok fazla ürün oluyor. Ben paketin ağzını sıkıca kapatıp buzdolabında muhafaza ederek ertesi gün kalan ürünü tekrar uyguluyorum.
  3. adımda ise yaşlanma karşıtı gece kremi bulunuyor. Bu krem cildimizde adeta bir film tabakası oluşturarak hem daha önceki aşamalarda cildimize verdiğimiz tüm nemi hapsediyor hem de cildimize sıkılaştırıyor. Sabah canlı ve parlak bir ciltle uyanmanızı sağlıyor.

 

 

Adım adım kolaylıkla uygulanan bu maske ile evinizin rahatlığında adeta bir güzellik salonunda bakım yaptırmış gibi oluyorsunuz.  Uygulaması kolay, son derece pratik ve etkili bir ürün. Kolay taşınabilir  olması nedeniyle, karantina sonrası benim seyahat çantamda bu maske mutlaka bulunacak.

 

 

Diğer maskemiz ise Petitfee Gold Neck Mask .Bu maske boyun bölgesindeki kırışıklıklar için  Altın Özlü bir maske. Yüz bakımımızı yaparken boyun bölgemizi de ihmal etmemek için ideal bir maske. İçeriğinde 24k altın, salyangoz özü, kolajen, hyaluronik asit ve avakado yağı gibi cildi çok iyi besleyip nemlendiren etkin maddeler var. Jel formülasyonuyla özellikle kuru ciltlere yoğun nem takviyesi yapıyor ve  ince kırışıklara karşı etki sağlıyor.

 

 

Boyun bölgesini rahatça sarabilmesi için kanat şeklinde özel bir tasarımı var. Dilerseniz köprücük kemikleri üzerine üzerine uygulayarak dekolte bakımınızı da yapabilirsiniz. Cildimizi temizleyip tonikleyerek maske için hazırladıktan sonra maskeyi uyguluyoruz. Maskenin hızlı bir soğutma etkisi var. Bu sayede cildi gerginleştiriyor. 15-20 dakika kadar cildimizde bekletip yine kalan ürünü cildimize hafif masajla yediriyoruz.

 

Boyun/Dekolte bakımı genellikle ihmal edilen bir konu. İlerleyen yaşlarda etkili çözümler bulmak daha zor olacağından, mümkün olduğunca erken başlamak gerektiğini düşünüyorum. Bu maske tek başına yeterli gelmez, düzenli bir bakım şart. Bu maskeyi haftalık bakımlarımıza ekleyebileceğimiz gibi, özel günler öncesinde de  faydalanabiliriz.

Ben etkilerini çok beğendiğim bu maskeleri kullanmaya devam edeceğim.

Instagramdan takipte olursanız sizlerle zaman zaman  indirim kodlarını da paylaşacağız.

Bu maskelerle ilgili Sevgili Gül’ün yorumlarını okumak için

http://www.buraliolmayanlarlokali.com/

Hyalüronik Asitli Nemlendirici maske için Sevgili İrem’in yorumlarını

http://audreyinsekerleri.blogspot.com/

okumanızı tavsiye ediyorum.

 

trendyandfriendly

8 Comments

  1. Gıdı maskeleri dikkatimi çekmişti ama dekolte maskesini ilk defa sizle duydum diyebilirim. İçeriklerinin güzel olması çok hoş.

  2. 3 adımlı maskenin etkilerini zaten seviyordum ama boyun maskesinin pek etkili bulmadım ben. Serumu çok azdı.

  3. ben denediğim iki maskeyi de sevdim.. tabi dekolte maskesinden bir kaç tane daha almam gerekliymiş :-))

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.