Limonian’dan MARINECOS Kolajenli Cilt Maskeleri

 

 

Geçtiğimiz günlerde Limonian dört farklı kollajen  maskesi  göndermişti. MARINECOS markasına ait bu maskeler soğuk deniz balıklarından elde edilen “marin kolajen” içeriyor.  Cildin ihtiyacına göre 4 farklı seçenek sunulmuş. Bizde   #cildinegöreseç ekibi olarak  bu haftaki yazımızda bu maskeleri inceledik. Her birimiz farklı bir çeşidi seçip yorumladık. Benim seçtiğim sarı paketteki Kırışıklık Karşıtı Yüz Maskesi oldu.

 

 

Bu maske cildi derinlemesine nemlendirerek cildin elastikiyetini arttırmayı ve pürüzsüz bir görünüm vermeyi vaadediyor. Bu şekilde  cilde bakım sağlayarak ince kırışıklıkların görünümünü azaltmayı hedefliyor.

 

 

İçeriğinde marin kolajenin yanısıra, hasar görmüş ciltleri onarmaya ve ince kırışıkların giderilmesine yardımcı olan Adenozin ve cilde canlılık kazandıran sarı papatya, lavanta, biberiye gibi çiçek özleri bulunuyor.

Bu maskeler, son dönemde popüler olan silikon yapıda değil cilde kolayca uyum sağlayan  ve serinletici etkisi olan “Tensel” kumaştan yapılmış. Oldukça yumuşak yapıdaki maskelerin içindeki aktif maddelerin bu şekilde  cilde daha iyi nüfus etmesi sağlanmış.

 

Temiz cilde uyguladığımız maskeyi 15-20 dk. kadar tutmamız yeterli. Yine pakette bolca sıvı kaldığından, ağzını sıkıca kapatıp buzdolabında saklayarak, ertesi sabah kalan ürünü kullanabiliyorum.

Bu maskenin yapısı daha yoğun geldi. Cildimi oldukça güzel nemlendirdiğini,yumuşattığını ve parlattığını söyleyebilirim. Artık hepimiz biliyoruz ki bu tarz maskeleri bir kere kullanmak yeterli gelmiyor. Sadece  1-2 günlük geçici bir etkisi oluyor. Ben etkisini sevdiğim bir maskeden gözle görülür bir sonuç almak için  en az bir ay, haftada iki kere kullanıyorum.

Limonian sitesinde 19,90 TL. ye satılan bu maskeler, sık sık indirime giriyor. Kore ürünlerini ve maske kullanmayı sevenlerin bu maskeleri de oldukça seveceklerini düşünüyorum.

Bu maskelerden   Yoğun Nemlendirici  etkisi olan maskeyi  İrem’in sitesinden,

http://audreyinsekerleri.blogspot.com/

Dinlendirici etkisi olanı ise Gül’ün sitesinden

http://www.buraliolmayanlarlokali.com/

okuyabilirsiniz.

 

 

trendyandfriendly

3 Comments

  1. Düzenli kullanmak bu maskelerin etkisinin kalıcı olması için de önemli 😉

  2. anladığım kadarı ile bütün maskelerin temelde nem verme etkisi var ben sevdim. diğerlerini de hemen deneyeceğim..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.