L’oreal Değerli Çiçekler Temizleme Jeli

IMG_6067

 

Geçtiğimiz günlerde Kentpark Rossmann’da gerçekleştirdiğimiz L’oreal lansmanında dikkatimizi çeken ürün gruplarından biri de  Değerli Çiçekler Serisi  olmuştu.

Loreal uzmanı Yağmur hnm., benim gibi kuru ve hassas ciltlere bu seriyi önermişti. Denemem için hediye edilen Temizleme Jeli ile seriye başlangıç yapmaya karar verdim.

 

IMG_6894

 

Değerli Çiçekler Temizleme Jeli  içeriğindeki gül ve yasemin özleri ile cildi temizlerken  yatıştıran, yumuşatan ve güzelleştiren bir ürün. Bu seri çiçek özleri sayesinde çiçek bahçesi gibi kokuyor ancak en az kokuya sahip ürün bu temizleme jeli sanırım.  İçeriğinde  sabun ve alkol bulunmuyor. Bu nedenle hassas ve kuru ciltler için uygun. Akışkan süt/jel formunda. Çok az miktarda kullanmak yeterli, fazlasını ciltten arındırmak zor oluyor.

 

IMG_6904

 

Cildimin fazlasıyla hassas ve kuru olması nedeniyle temizleme jelleri ve köpüklerle pek aram yok. Ancak hiç korktuğum gibi olmadı. Sabah ve akşamları nemli cildimi hafifçe masaj yaparak köpürtüp duruladım. Cildimin güzelce arındığını hissettim. Cildimde kızarma, yanma, pul pul olma gibi bir  tepki yaşamadım. Ancak hafif de olsa gerginlik hissi verdi. Hemen nemlendiricimi kullanma ihtiyacı hissettim. Benim çok kuru bir cildim olduğundan bunu normal karşılıyorum. İndirimlerde oldukça uygun fiyata gelen bu seriden temizleme sütünü ve mendillerini de ilk fırsatta denemeyi düşünüyorum.

Sizin bu seriden denediğiniz ürünler varsa, yorumlarınızı okumak isterim.

 

IMG_6906

trendyandfriendly

6 Comments

  1. bu seriyi denemedim ama tabi ki toniği anneler günü indirimi için aklımda :-))

  2. Galiba SLS de içermiyor, değil mi Nilgün? Denenebilir o zaman bu serinin jeli 🙂 Ama aklımda Ezgi’nin “hiç kurutmuyor” dediği Detoks Jeli var bir de. Sevgiler!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.