M.A.C. Flamingo Park !

MAC-Flamingo-Park-Collection-Spring-2016-1

8-9 Nisan tarihlerinde Ankara Panora AVM’de M.A.C. Flamingo Park Koleksiyonu  için çok neşeli bir lansman gerçekleştirdi. Sevgili  Şükrü MUA’nın   davetiyle bu keyifli etkinliğe ben de katıldım.

“Bir piknik… Bir park… Tatlı seven tuhaf bir kız… Beklenmedik misafirler..Ve meraklı bir flamingo!”

IMG_0175

Tam da bu konseptte hazırlanmış etkinlik alanında,  M.A.C’ in yakından takip ettiğimiz birbirinden ünlü ve yetenekli makyaj uzmanlarıyla tanıştık, koleksiyonu inceledik, makyaj yaptırdık ve bol bol resim çekmeyi ihmal etmedik.

IMG_0129

Benim makyajımı Sevgili Hasan Soley MUA uyguladı. Pembe renklerle pek aram olmadığından koleksiyondan bir şey almam diye düşünürken, uygulanan makyajı görünce bütün fikrim değişti tabii.

IMG_0142

 

İşte benimle eve  gelen bebeklerim 🙂

IMG_0235

 

Eye Shadow –  Corduroy  Far  (Matte)

mac_corduory001-350x350

Uygulanan makyajımda, gözlerimin dış köşelerini derinleştirmek için kullanılan bu  fara bayıldım. Tamamen mat ve oldukça pigmentli. Kadifemsi yapısıyla çok kolay karıştırılıyor. Biraz M.A.C farlarından Folie’ye benziyor. Ben paletimde kullanacağım için refill olarak aldım. Bu koleksiyondaki tekli farların fiyatı 58 TL.

IMG_0254

 

Cremesheen Glass –  Look Who’s Here !

IMG_0246

 

Bu mavi alttonlu, pembe gloss,  reyonda görsem kesinlikle almayacağım bir renk. Ancak sürünce öyle doğal durdu ve yüzüme canlılık verdi ki “mutlaka benim olmali” deyip aldım 🙂

IMG_0247

 

Hem kremsi, hem de oldukça parlak bir yapıya sahip. Cremesheen yapıdaki glosslarda en büyük korkum çizgilere dolmasıdır. Fazla kalıcı bir gloss olmadığından sürdüğüm süre boyunca (2 saat kadar) bu sorunu yaşamadım.

Koleksiyondaki glossların fiyatı 65.00 TL

IMG_0249

 

Prep+Prime Lash – Kirpik bazı

IMG_0243

Koleksiyonla alakası olmayan, ancak maskara öncesi mutlaka uyguladığım bir ürün. Uzun süredir bulamıyordum, görür görmez aldım.  Sürüldüğü anda beyaz olan, ancak kuruyunca yarı şeffaf olan bu ürün hem maskaranın kalıcılığını arttırıyor, hem de kirpiklerinizi dolgunlaştırıyor. Fiyatı:  55.00 TL

 

Bu güzel lansmanın anısına M.A.C bizlere harika hediyeler de verdi.

IMG_0237

 

IMG_0241

Modern Twist Kajal Liner serisinden SQUID göz kalemi:

Adına uygun şekilde gayet siyah, oldukça yoğun pigmentli ve yarı mat bu göz kaleminin yapısı yumuşacık.  Suya dayanıklı formülüyle oldukça kalıcı. Asansörlü olması benim için büyük artı, kalemtraşla uğraşmaktan hiç hoşlanmıyorum.

IMG_0238

Velvetease Dudak Kalemi:  Anything Goes!

mac_anythinggoes001

Denemeyi çok istediğim bu Jumbo dudak kalemi hediye kutusundan çıkınca çok mutlu oldum. Anything Goes rengi, içinde mavi barındıran fuşya/kırmızı  arası canlı bir renk. Yine asansörlü mekanizmasıyla kullanımı rahat. Mat ve yumuşak bir ürün, kolayca uygulanıyor. Ancak mat yapısı nedeniyle, dudaklarda kuruluk ve pütür varsa çok fena belli ediyor. Mutlaka uygulama öncesi bakım gerekir. Benim kuru dudaklarımda 2-3 saat kadar rahatsızlık vermeden kaldı. Sonrasında, tüm mat rujlarda olduğu gibi, kuruluk hissi arttığından yenilemek ihtiyacı hissettim.

IMG_0239

 

Bu güzel gün için başta Sevgili Şükrü MUA olmak üzere,  tüm M.A.C ekibine teşekkür ediyorum.

Sizin Flamingo Park koleksiyonundan önerileriniz varsa öğrenmek isterim 🙂

IMG_0127

trendyandfriendly

14 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.