M.Asam Collagen Boost – Kolajen Maskesi

 

Bu hafta #birürünüçyorum yazılarımızda son yılların gözdesi “Collagen” içerikli bir maske inceliyoruz:  M.Asam Collagen Boost Mask !

 

Artık hepimiz Kollajen desteğine ihtiyacımız olduğunu biliyoruz ama ben yine de “Kollajen” bilgilerimizi tazelemek istiyorum. Bildiğiniz gibi kollajen başta kemik, deri, kas, tendon ve bağlar olmak üzere göz ve dişler de dahil  neredeyse tüm organlarımızın yapı taşlarıdan biridir. Hem besin destek endüstrisinin hem de anti-aging kozmetik sektörünün gözdesi olan Kollajen ismi,   “Tutkal” anlamına gelen “kólla” kelimesinden türetilmiş. Yani bir çeşit yapıştırıcı olarak düşünebiliriz.  En  temel görevi bedenimize dokusal destek sağlamak, cildimize yapısal güç, esneklik ve sağlamlık kazandırmak, doku ve organlarımızın canlı ve esnek kalmasına yardımcı olmaktır. Yaşımız ilerledikçe vücudumuzda  kollajen üretimi azalır. Bunun sonucu olarak cildimiz daha hızlı gevşer, sarkar, kırışır. Bu nedenle hem besin desteği olarak hem de kozmetik içeriği olarak Kollajen desteği son derece önemlidir.

 

 

M.Asam firması  cildimizin doğal kolajen sentezini desteklemek için özel olarak bir seri hazırlamış. Collagen Boost Maskesi de bu seriden.

İçinde Allantoin, C vitamini ve soya izoflavonları gibi değerli aktif maddeler bulunuyor. Bu maddeler ciltte  yatıştırıcı ve yeniden yapılandırıcı bir bakım sağlıyor.  Erken yaşlanma belirtilerine karşı koymaya yardımcı oluyor.

 

 

Ben maskeyi 2 haftadır,  haftada 2 gün  boyun ve dekolte bölgem de dahil olmak üzere, temiz  cildime ince bir tabaka halinde uyguladım. Yaklaşık 10 dk. kadar bekledim.  Ürünün büyük kısmını cildim emdi. Fazla kalan ürünü de  nemli bir pamuk yardımıyla cildimden temizledim. İlk anda cildime verdiği nem ve yumuşaklık gayet güzel. Bu nemlilik üstüne tekrar nemlendirici sürmeye gerek kalmadan  uzun süre devam ediyor. Belki kış mevsiminde daha çok kuruyan cildime yeterli gelmeyebilir, ancak yaz için gayet iyi.  Cildimde hafifçe bir dolgunluk ve canlılık da hissettim. Ancak kırışıklık ve leke ile ilgili  sonuçları için henüz erken. Bir aylık kullanım sonucu yazımı güncelleyeceğim. Maske tüm cilt tipleri için uygun. Bu serideki ürünler 40 yaş üzeri için önerilmiş, ancak maskeyi ihtiyac duyan herkes kullanabilir. Cildimde herhangi bir reaksiyona neden olmadı. Sonuç olarak ben severek kullanıyorum.

 

Bu ürünle ilgili Sevgili İrem’in yorumlarını okumak için

http://audreyinsekerleri.blogspot.com/

Sevgili Gül’ün yorumlarını  okumak için

http://www.buraliolmayanlarlokali.com/

 

trendyandfriendly

10 Comments

  1. Nem vermesini sevdim. Kış için de nemlendiriciyle desteklenebilir dediğin gibi. Asıl uzun vadedeki etkilerini merak ediyorum ben 😉

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.