Makyaj Çantamın Değişmez Ürünleri!

 

Bugün #cildinegöreseç yazılarımız için çok keyifli bir başlık seçtik : Makyaj Çantamın Değişmez Ürünleri!

Tahmin edeceğiniz gibi seçenek bol olduğundan 5 ürünle bu yazımızı sınırladık. Gül ve İremin seçimlerini ben de sizin kadar merak ediyorum.

 

 

Aktif olarak çalışırken, genelde uykuya yenilip makyajımı işte yapardım. Bu nedenle iş yerimde büyük bir makyaj çantam bulunurdu. Yanımda minik bir acil ihtiyaç çantası taşımam yeterliydi.  Şimdi ise özel bir durum yoksa, evde hafif bir makyaj yapıp çıkıyorum. Ancak gün içinde programım aniden değişebildiğinden yanımda hızlı ama etkili bir makyaj için gerekli malzemeleri  bulundurmaya çalışıyorum. Bulabilirsem sevdiğim ürünlerin seyahat boylarını da alıyorum, böylece çantamda fazla yer kaplamıyor. Kıyafetime ve mevsime göre renk seçeneklerim değişse de aşağıdaki 5 ürün mutlaka yanımda oluyor.

 

 

1.Kapatıcı  :

 

Günlük makyajlarımda, özellikle yaz mevsiminde fondöten, kapatıcı  vs kullanmayı sevmem. Renkli güneş kremleri yeterli geliyor. Ancak  TARTE‘nin meşhur  Shape Tape kapatıcısıyla tanıştığımdan beri yanımdan ayırmıyorum.

 

30 renk tonu var, bende ki renk Fair Neutral. Çok az miktarda  göz çevreme ve göz kapağıma uyguluyorum. Bu minicik dokunuş bile makyajı başka bir boyuta çıkarıyor.

 

 

Bu kapatıcı waterproof. 16 saat kalıcılığının yanında, 12 saat çizgilere dolmadan verdiği etkiyi korumayı vaadediyor. Gün boyu yerinden oynamadan kaldığını garanti edebilirim. Göz çevresine ekstra  nem vermek için içeriğine Shea ve Mango yağı  eklenmiş. Yine de çok kuru bir cildiniz varsa öncesinde iyi bir nemlendirici istiyor.  Bu marka ülkemizde satılmadığından en yakın alternatif olarak L’Oréal Paris Infallible Full Wear Concealer önerebilirim.

 

2. Göz kalemi :

 

Göz makyajımda tercihim her ne kadar jel eyeliner olsa da, simsiyah ve akmayan bir göz kalemi mutlaka çantamda bulunur. Fırçayla eyeliner gibi uygulayabilirim veya dağıtarak smokey makyaj yapabilirim. Bu yazı için,  son zamanlarda deneyip performanslarını beğendiğim,  fiyatları da çok uygun olan kalemleri Avon’dan seçtim. İster ışıltılı, ister jel, ister klasik seriden seçeceğiniz kalemler bol renk seçeneğiyle sizi memnun edecektir.

 

 

 

3. Maskara:

 

Bana göre 5 dakikada etkili bir makyaj çıkarmak istiyorsanız, ihtiyacınız olan şey iyi bir maskara ve kırmızı bir ruj! Bu nedenle makyaj çantamın olmazsa olmaz ürünlerinden biri maskaradır. Bir önceki yazımda en sevdiğim 3 maskarayı yazmıştım.  Bu yazıda farklı bir maskara olsun istedim ve  NARS Audacious maskarayı seçtim.

 

Bu maskara kirpiklerinizi hem tek tek ayırıp belirginleştiriyor, hem de uzatıyor. Özel fırça yapısı sayesinde kökten uca kirpikleri tek tek kavrıyor, topaklanma yapmadan sürülebiliyor. Gün içinde de dökülme, akma yapmıyor, kolayca temizleniyor.

 

4. Ruj:

 

İşte en sevdiğim bölüm. Genellikle yanımda bir lip balm, bir lip gloss, iki farklı tonda ruj ve dudak kalemi olur. Ama konu başlığı nedeniyle tek bir ürün koymam gerekiyor.

 

 

Benim makyajlarımın olmazsa olmazı KIRMIZI ruj olduğundan tercihimi bu yönde kullandım.  Buradaki 11 Numaralı Candy! Kırmızı rujlarla ilgili bol seçenekli bir yazı gelecek o nedenle burada ekonomik bir öneri olsun istedim.

 

 

Flormar Kiss Me More serisi, son zamanlarda en sevdiğim kalıcı likit mat rujlar. Aplikatörü sayesinde kaleme ihtiyaç kalmadan uygulanabilen, dudakları kurutmayan, yapışkan hissi olmayan ve gün içinde pul pul dökülmeyen gayet başarılı bulduğum bir seri. Birbirinden güzel renk seçenekleri var, mutlaka deneyin.

 

5. Termal Su spreyi:

 

Benim gibi kuru bir cildiniz varsa termal su içeren spreyler cankurtaran olabilir. Çünkü gün içinde  hem sizi ferahlatır, hem de cildinizi nemlendirirken makyajınızı da canlandırır. Ben hem güneş koruması olan, hem de nemlendiren bir ürün olmasını tercih ediyorum. Denediğim ve sevdiğim pekçok markaya ait termal su spreyi var. Burada seçtiğim Garnier oldu.

 

 

Bu tarz spreyleri buzdolabında saklıyorum.  Sıcak günlerde çok iyi geliyor.  İçinde antioksidan kaynağı olan nar özü bulunuyor.  30 SPF,  Anti-UV filtre & kirliliğe karşı koruma sağlıyor.  Tüm cilt tipleri için uygun.  Boyut olarak da tam çantaya atmalık.

 

Benim vazgeçilmez 5’lim böyle. Sizin olmazsa olmaz ürünlerinizi yorumlara yazarsanız okumak isterim.

Sevgili İrem’in seçimlerini okumak için

http://audreyinsekerleri.blogspot.com/

Sevgili Gül’ün seçimlerini okumak için

http://www.buraliolmayanlarlokali.com/

trendyandfriendly

4 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.