M.Asam Sihirli Fondöten !

Kısa zamanda büyük beğeni toplayan M.Asam’ın sihirli fondötenini ben de yaklaşık bir aydır kullanıyorum. Bu ürün geçtiğimiz günlerde Watson’s  Yılın en İyi Yüz Makyaj Ürünü adayı olmuştu. Kazanan olmasa da bence bu sıfatı hakeden bir ürün.

Öncelikle parlak aynalı kutusunu çok sevdim. Kullanırken kirlenmeye meyilli olsa da çok şık durduğu bir gerçek. Tamamen kapalı bir ambalajla geliyor ve açıldıktan sonra  1 yıl kullanım süresi var.

 

Paketi açtığınızda gördüğünüz renk sizi korkutmasın. Çünkü neden sihirli fondöten sorusunun cevabı işte burada: Ürünün tek bir renk tonu var, ancak köpük yapısıyla uygulandığı her ten rengine uyum sağlıyor. Gözenekleri tıkamadan ciltte kolayca yayılıyor,  kadifemsi bir görünüm sağlıyor.

Üstüne tekrar pudra uygulamaya gerek bırakmıyor.  Kullanan bazı arkadaşlarım sivilce yaptığından yakınmıştı. Ancak aşırı hassas ve nemsiz cildimde yaklaşık 1 aydır, hemen hemen her gün kullandım ve bende böyle bir etki yaratmadı. Çok kapatıcı olduğunu söyleyemem. Kahverengi leke ve akne izleriniz varsa tek kat yeterli gelmeyebilir. İAncak daha yoğun kapatıcı etkisi için  ikinci katı uyguladığınızda  yüzünüzde maske etkisi yaratmıyor. Ben bu ürünü minik bir spatulayla kavanozdan alarak  RT süngerimle uygulamayı tercih ediyorum.

Resimde elimin yarısına çok ince bir kat uygulanmış halini görüyorsunuz.

Ben cildimdeki renk tonunu eşitleyerek verdiği canlılığı ve bıraktığı kadifemsi hissi çok sevdim. Bittikçe alacağım bir ürün. Bu ürünü eczanelerden alabileceğiniz gibi,  Watson’s ve Gratis mağazalarından da ulaşabilirsiniz.

 

admin

28 Comments

    • aynen öyle, yüzümde parça parça duracakmış gibi düşündüm ancak çok kolay dağılıyor ve homojen hale geliyor.

    • cildiniz yağlı ise özellikle çok memnun kalacağınızı düşünüyorum .. benim gibi kuru ciltli iseniz iyi bir nemlendiriciyle sonuç başarılı oluyor 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.