Miracle Nails – Tırnak sertleştirici

IMG_7687

 

Bugün sizlere Almanya’dan aldığım bir başka ürünü anlatmak istiyorum. Kat kat ayrılan ve kolayca kırılan tırnaklar için geliştirilmiş bir tırnak sertleştirici bakım ürünü : Miracle Nails !!!

Internetten yaptığım araştırmalarda, içinde elmas tozu bulunduran bu ürünle ilgili çok olumlu yorumlar okumuştum, gitmişken alıp denemek istedim.

Ürün eczanelerde satılıyor.

IMG_7684

 

Kullanım şekli Rimmel London Nail Nurse gibi. Toplamda 14 günlük bir bakım kürü şeklinde uyguluyorsunuz.

İlk gün bir kat, ertesi gün üstüne bir kat daha ve üçüncü gün son katı uyguluyorsunuz. Sonra tamamen tırnağınızdan silip, tekrar baştan başlıyorsunuz. 14 günlük düzenli uygulama sonunda elmas gibi sert ve sağlam tırnaklar vaaddediyor.

Ben ilk 14 günlük kürün sonunda gözle görülür netice aldım. Kat kat soyulmalar tamamen bitti. Şimdi haftada bir oje altına  uygulamaya devam ediyorum. Tek başına uygulandığında da “rakı beyazı” tabir ettiğimiz bir rengi olduğundan tırnaklarınız oldukça bakımlı görünüyor. Ayrıca düzenli kullanımla, tırnaklardaki sararmaları önleyerek doğal bir beyazlığa kavuşmasını sağlıyor.

Buraya kadar herşey güzeldi ancak gelelim olumsuz taraflarına. Maalesef içeriğinde Formaldehyde bulunuyor! Sağlık Bakanlığının izin verdiği ölçüde kullanıldığı açıklanmış. Ama gayet keskin bir kokusu var bu yüzden mutlaka açık havada sürmem gerekiyor. Benim gibi kokulara alerjiniz varsa uzak durun.  Hamilelerin kesinlikle kullanmaması gerekiyor. Bir diğer olumsuz yanı ise 8 Euro’luk fiyatı. Yani yaklaşık 25 TL. Evet ürün etkili ama   bunun kadar hızlı sonuç vermese de,   Rimmel London Nail Nurse’den de gayet olumlu sonuçlar almıştım.

Sonuç olarak; içeriğindeki Formaldehyde’ i gözardı edecek kadar sorunlu tırnaklarınız varsa, fiyatı sizin için sorun değilse ve yolunuz oralara düşerse deneyebilirsiniz :))

IMG_7690

 

trendyandfriendly

10 Comments

 1. Sanırım bu sertleştiricilerin hepsinin içinde formaldehit var; Rimmel’da da vardı. Ve benim hiç içime sinmeyen bir içerik. O yüzden, aslında soyulmalar dolayısıyla kırılan tırnaklarımdan nefret etsem de kullanmak istemiyorum. Kozmetik sektörü buna bir çözüm bulsun artık rica ediciim! Formaldehit bu kadar mı yeri doldurulamaz yani 🙂 sevgiler 🙂

 2. Nilgün’cüm bu tarz ürünleri hiç denememiştim.En son Rimmel aldım ancak henüz kullanmaya başlamadım.
  Geçtiğimiz yıl tırnaklarım kat kat soyulur kırılırdı.Bu yıl bir gün oje sürüp bir gün boş bırakarak dinlenmeye aldım ve hiç fena durumda değiller artık 🙂

  • Filizcim, aslında benim sorunum düzensiz ve dengesiz beslenmeyle ilgili..genelde limon+z.yağı yeterli gelirdi. Bu ürün işe fazlasıyla yarıyor yaramasına ama içerik fena..

 3. eczanede nbalsam tırnak kremi var uygunda fiyatı tırnak kırılmasına birebir etkili,sertleştiriyordu da tırnağı sararmaya çözümü yoktu ama yinede tavsiye ederim.

 4. Formaldehit kokusuna malesef kolayca tahammül edemiyorum Nilgün’cüm, ancak bu tarz ürünlerin çoğunda var bu içerik sanırım. Sally Hansen miracle cure’de yoktu yanlış hatırlamıyorsam. Benim tırnaklarım da soyularak çok kırılır, bu yüzden heveslenmiştim. Ellerine sağlık, öpüyorum 🙂

 5. Nilgüncüm içeriğindeki elms tozu güzel bir detay olmuş, önceki konuşmamızda dediğim gibi ben verdiği sonucu Essence’inkine benzettim, onda da formaldehit var, içeriğin tamamını karşılaştıramadım henüz ama. Ben de tırnaklarımdan acı verici şekilde şikayetçi olduğumdan içeriğine rağmen kullanıyorum; Rimmel’da da formaldehit olduğunu yazmış Başak ama oranı daha düşüktü belki de çünkü hem koku hem etki olarak daha zayıftı.
  Aklımda şu an Sally Hansen var ama indirimsiz almayı hiç düşünmüyorum, öncesinde de bir göz atsam iyi olacak.
  Güle güle kullan, işe yaramasına sevindim 🙂
  Öpüyorum!

 6. formaldehit varsa benim kullandığım trind ile aynı demektir.. o da çok kötü kokuyordu ama tırnaklarımı öyle bir güçlendirdi ki inanamadım ..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.