MISSHA 24K Collagen Moisture Gel Cream

 

 

MISSHA ilk tanıştığım Kore kozmetiği markalarından biridir. %50 ye varan bir indirime girdiğinde denemek istediğim pek çok ürünü alma imkanı bulmuştum. Bitirebildiklerimi sırasıyla blogda yorumlamaya başlıyorum. İlk ürünüm 24k Altın ve Kolajen içeren  kırışıklık karşıtı, aydınlatıcı bir nemlendirici jel krem. Set olarak satılan kutuda, ayrıca yoğun yapıdaki  nemlendirici  kremin ve  saf  kolajen içeren çizgi bakımı kreminin seyahat boyları da bulunuyor.

 

24K COLLAGEN MOISTURE GEL CREAM

 

50 ml. lik cam şişede sunulan jel kremin içeriğinde 24K altın, deniz kolajeni, deniz yosunu ve hyaluronik asit bulunuyor. Cildimizin aradığı herşey var!

 

 

Bu şahane içerik  cildimize yoğun nem vermenin yanısıra, elastikiyetini arttırıyor, kırışıklıklara karşı koruma ve iyileştirme bakımı yapıyor, cilt rengini düzenliyor.

 

 

Kutunun içinden minik plastik spatulası çıktığından parmağınızı kavanoza daldırmanız gerekmiyor. Kremin içeriğindeki bolca ışıl ışıl altın parçacıkları, sürdüğünüzde yüzünüzde emiliyor ve sim sim kalmıyor. Krem/jel formundaki yapısı nedeniyle kolaycacık emiliyor. Cildimin çok kuru olduğunu hep belirtiyorum. Bu krem yaz sonunda cildime çok iyi gelmişti, ancak çok soğuk  Ankara ayazında yetersiz kaldı. Bu nedenle karlı havalarda kutudan çıkan, oldukça yoğun kıvamdaki diğer nemlendirici kremi kullandım. Bahar itibariyle tekrar bu kreme geçiş yapabilirim çünkü çok memnun kaldım. Cildime farkedilir bir aydınlık ,pürüzsüzlük ve dirilik verdi.  Yağlı ciltler de bu kremi rahatlıkla kullanabilir.Cildim açık renk olduğundan beyazlatıcı özelliğini gözlemleyemiyorum ne yazık ki.

Makyaj öncesi uygulamada ise, önce minik  tüpteki Collagen Fill-up Corrector’u  göz ve dudak çevresine uygulayıp, üstüne nemlendirici jel kremi sürüyorum. Harika bir baz oluyor. Fill up corrector’un hafif yapışkan dokusu (bu kremin tam boyunu da aldım, ayrı bir yazı gelecek) makyajın mükemmel tutunmasını sağlıyor. Nemlendirici krem ise cildi çok iyi nemlendirerek pürüzsüz bir zemin hazırlıyor.

 

Missha sık sık güzel indirimler yapıyor, denk geldiğinizde  bence bu sete  bir şans verin.  Eğer sizin de markadan önereceğiniz ürünler varsa yorumlarınızda okumak isterim.

 

trendyandfriendly

7 Comments

  1. herhalde bir sonraki indirimde taa Citys’e kadar gitmem gerekecek çünkü bana en yakın Missha orada :-)))

  2. Missha’nın en güzel kremlerinden biri bu jel krem. Hafif yapısıyla ilkbahar ve yaz için güzel bir seçenek olabilir benim için de. Bir sonraki indirimi kaçırmayalım 🙂

  3. daha önce hiç kullanmadığım bir marka ama aynı zamanda çok da merak ettiğimde bir marka … yakınımda mağazası olması bu tanışmayı geciktiriyor maalesef … sevgiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.