Morfill Kendimle Tanışıyorum Etkinliği

IMG_3712

 

Geçtiğimiz hafta blogger arkadaşlarımla birlikte Morfill Koçluk ve Danışmanlık Merkezi’nde “Kendimle Tanışıyorum” etkinliğindeydik. Etkinlik birkaç saat sürdü ancak umarım bizde bıraktığı olumlu etkiler tüm yaşamımızda yanımızda olur.

 

IMG_3663

Morfill’de bizi şahane bir kahvaltı sofrası karşıladı. Hepsi özenle hazırlanmış ev yapımı lezzetler eşliğinde,  Morfill Ekibi bize kendilerini ve Morfill’i anlattı.

“KOÇ”luk günümüzde oldukça popüler bir meslek. Ancak maalesef pekçok alanda olduğu gibi bu alanda da kirlenme sözkonusu. Mesleğin eğitimini almış profesyonel koçların  yanısıra, işin popülerliğinden yararlanmak isteyenler de var. Yaşamında bir koça ihtiyaç duyan -ki aslında hepimizin ihtiyacı olabiliyor- kişilerin bu konuda  titiz bir inceleme yapması bence çok önemli.

IMG_3664

 

Morfill Koçluk ve Danışmanlık, kişisel ve kurumsal koçluk hizmetlerinin yanısıra ICF (Uluslararası Koçluk Federasyonu) onaylı Profesyonel Koçluk Eğitimleri de veren bir merkez.  Danışmanların hepsi farklı alanlarda eğitimlerini master/doktora dereceleriyle tamamladıktan sonra, uluslararası eğitimlerden geçerek Morfill çatısında biraraya gelmişler. Yaşam koçları, danışanlara öneri sunup tavsiyeler vermiyorlar. Her danışanın kendi doğrusunu bulmasını, kendine ve etrafına yargısız bakarak kabullenmesini sağlıyorlar. Kişinin farkındalığını arttırarak, yaşam standartlarını yükseltmeye, ulaşmak istedikleri hedefleri netleştirmeye ve bu hedefe sağlam adımlarla ulaşmasına yardımcı oluyorlar.

 

IMG_3719

 

 

IMG_3720

 

Bu amaçla pekçok konu başlığı belirlemişler. Bireysel danışmanlık hizmetleri kapsamında ilişki koçluğu, öğrenci koçluğu, yönetici koçluğu, NLP eğitimleri, sigara bırakma, kilo verme gibi konularda bilinçaltı terapiler vs bulunuyor. Kurumsal danışmanlık hizmetleriyle de,  kurumun bulunduğu nokta ile varmak istediği noktayı belirleyip hedefe ulaşmalarına yardımcı oluyorlar.

 

IMG_3718

IMG_3693

 

IMG_3702

 

Bize de  “Kendimle Tanışıyorum” konulu bir eğitim verildi. Önce kendimizle ilgili testler çözdük. Sonra çeşitli hikayeler ve oyunlarla kendi iç yolculuğumuza çıktık. Bazen çok güldük, bazen ağladık. Kendimizi, hedeflerimizi, belki de zaman zaman unutabildiğimiz önceliklerimizi yeniden hatırladık. Kendi adıma çok yararlı bir eğitimdi.

 

IMG_3715

 

Ardından merkezi gezdik. Çocuklar için hazırlanmış “Oyun Odaları” çok ilgimizi çekti. İbn-İ Sina ve Gazali zamanında başlamış olan, psikolojik problem yaşayan çocuklar için uygulanan Oyun Terapisi genelde 3-11 yaş arası çocuklara (net bir yaş aralığı yok)  uygulanıyormuş. Çocukların oyunları algılayışı ve oyuncaklarla oynama şekilleri çocukların psikolojisine dair bilgiler verebiliyormuş. Örneğin oyuncaklara sert davranan bir çocuk evde şiddet görüyor olabilirmiş. Bu konuda ilginç örnekler de dinledik. Günümüz şartlarında hem fiziksel hem de ruhsal açıdan sağlıklı çocuklar yetiştirebilmek çok zor ve önemli. Bu konuda problem yaşayan ailelerin  uzman kişilere danışması çok faydalı olabilir.

 

 

IMG_4053

 

Bu etkinlik kendi adıma elimdeki değerlere daha farklı bir açıdan bakmamı, hedeflerimi yeniden hatırlamamı sağladı. Bu özel gün için Morfill’in değerli ekibine  Sayın Ece Akan, Sercin Sener, Ahmet Emer, Cağrı Hamurcu ve Nur Özbolat’a çok teşekkür ediyorum.

Sizler de detaylı bilgi almak isterseniz aşağıdaki adres ve telefon numaralarından ulaşabilirsiniz.

Morfill Koçluk ve Danışmanlık Merkezi

Mutlukent Mah. 2007.sok No:37

Beysukent Çankaya/Ankara

Tel:  0 (312) 244 3 444

Fax:  0 (312) 245 27 27

Mobil: 0 (532) 556 44 60

Instagram: _morfill_

trendyandfriendly

7 Comments

  1. yaşam koçluğu ilginç bir meslek daha fazla bilgi edinmek gerek bu konuda..

  2. tiyatro kursunda bile konuştuk bugünü… malum etkınlıkler benım için çok değerli. Bolu işim olmasa devam edecektim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.