Mucizevi Krem : Crème de la Mer !

 

Crème de la Mer, denemeyi çok istediğim ve oldukça merak ettiğim bir  markaydı. Cilt bakımında lux’ün karşılığı olarak bilinen La Mer ürünleri ile bir süre önce tanışma imkanım oldu.  Oldukça geniş bir ürün yelpazesi olan La Mer’in cömert hediyeleri sayesinde,  ürünlerini titizlikle denedim ve  şimdi tek tek sizlerle paylaşmaya başlıyorum.

 

La Mer’in çıkış ve üretim  öyküsü oldukça etkileyici. Uzay fizikçisi Dr. Max Huber’in yüzü bir laboratuvar kazasında  ciddi  şekilde yanıyor. Uygulanan tedaviler yeterli sonucu vermeyince Dr.Huber, alternatif  yöntemleri araştırmaya başlıyor. Denizin olağanüstü bir kaynak olduğuna inanan Dr.Huber, yaklaşık 12 yıl süren çalışmaları sonucu amacına ulaşıyor. Elle nazikçe toplanan deniz yosunları , saf bileşenler ile mayalanıyor. Kalsiyum, magnezyum, demir, potasyum, C,E, B1 vitaminleri, turuçgil, okaliptüs. buğday tohumu, ayçiçeği gibi zengin  içeriklerlerle 3-4 ay fermente ediliyor.  Bu süre boyunca ses ve ışık enerjisinden de yararlanılıyor. Ve nihayet güçlü ve yenileyici Mucize İksir‘e ulaşılıyor.  Bütün ürünlerinin temelini oluşturan bu iksir  ile  La Mer mucizesi doğuyor.

Markanın dünyada en çok satan kült ürünü nemlendirici kremi :   Crème de la Mer !

Bu zengin içerikli nemlendirici krem  en kuru ve hasar görmüş ciltleri bile nemlendirerek yenilemeyi vaadediyor. Tüm cilt tipleri için uygun.

Göz çevresi dahil tüm yüzünüze hem  gece hem de  gündüz uygulayabiliyorsunuz. Fiyatı dolayısıyla markaya mesafeli duruyoruz ama  tek ürün aslında 3 ürün yerine geçiyor.

 

Kremin yapısı oldukça yoğun. Hatta ilk elime aldığımda ‘cildime bu kremi nasıl yediririm’ diye düşündüm. Tabii ki bu kadar özel ürünün özel bir uygulama ritüeli de varmış.  Az miktarda ürünü parmaklarınızın arasında alarak elinizin sıcaklığı ile ısıtıyorsunuz. Krem yumuşuyor ve tampon hareketlerle cilde uygulayabiliyorsunuz, rahatlıkla cilde nüfuz ediyor.

 

 

İlk kullanımda nemlendirme  ve rahatlama etkisini hissediyorsunuz. Üstelik bu yumuşaklık ve nem hissi ertesi gün cildinize hiçbirşey sürmeseniz bile devam ediyor. Cildi yatıştırıyor ve parlak sağlıklı bir görünüm sunuyor.

Ben yaklaşık 1 aydır kullanıyorum. Cildimdeki sıkılık ve dolgunluk  gözle görülür şekilde fark etti. Hücre yenileyici etkisi sayesinde ince çizgilere ve gözeneklere de etkisi var. Özellikle göz çevresinde nemsizlikten oluşan o ince mimik çizgilerini ciddi şekilde azalttığını gözlemledim.

Bu tarz kremler genelde 35 yaş üstü ciltlere önerilir, ancak Crème de la Mer 20 yaş üstündeki her kadının kullanabileceği bir ürün.

Biliyorum fiyatları herkesin ulaşabileceği rakamlarda değil maalesef. Hele dolar/euro’nun önlenemeyen yükselişi ile önümüzdeki günlerde neler olur düşünmek istemiyorum. Ancak sağlıklı bir cilt olmazsa, üstüne uyguladığımız makyajın da bir anlamı olmuyor. Cilt bakımına bütçe ayırabilenlere mutlaka denemelerini öneriyorum. Son bir not olarak Beymen ve Harvey Nichols mağazalarında  ürün alışverişleri karşılığında  oldukça kapsamlı kabin bakımları da hediye ediliyor.

 

trendyandfriendly

10 Comments

  1. Böyle üzücü bir olay sonucu keşfedilmiş olması insanı daha çok markaya güven hissetmesini sağlıyor. Açıkçası çok fazla merak ettim. Ben bir araştırayım en iyisi, sevgiler …

  2. Gerçekten etkileyici bir hikaye. Sitede biraz gezdim ürünler oldukça iddialı ama dediğin gibi fiyatlar oldukça yüksek.
    Ürün hakkındaki paylaşımın için ayrıca teşekkür ederim.

  3. İçeriğinin güzel olması ve etkileri çok iyiymiş. Dediğin gibi dolar/euro ‘ nun artması hepimiz için çok kötü oldu.

  4. Kremin yapısına bayıldım ben de. O katı halden sıvı hale geçişi ve nemlendirmesi mucize gibiydi..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.