Natracare ile kadınlararasında !

WP_20150707_18_50_47_Pro

Bugün  #sevgiyleyazamerhaba partisinde tanıştığım ve kadınlar için çok önemli olduğunu düşündüğüm  bir markadan bahsetmek istiyorum.

Özel günlerimizde ve günlük olarak kullandığımız pedleri seçerken  nelere dikkat ediyoruz? Markası, fiyatı, dokusu, kokusu vs elbette seçimlerimizi etkiliyor ama en çok dikkat etmemiz gereken şeyi unutuyoruz : Sağlığımıza zararlı madde içeriyor mu?

 

WP_20150707_18_51_37_Pro

 

NATRACARE,  tamamen organik ve doğal kadın hijyen ürünleri üreten dünya çapında bir  marka. DİOKSİN  kirliliğinin kadın sağlığına zarar verici etkilerinden duyulan endişe ile ortaya çıkarılmış ve türünün ilk örneği.

 

Dioksin Nedir?

Dioksin organik bileşiklerin yaklaşık 300°C`de yanmasıyla oluşan bir toksik madde.

Kanser, doğum kusurları, otizm, karaciğer hastalığı, bağışıklık sisteminin zayıflaması, kronik yorgunluk sendromu, psikolojik bozukluklar, sinir ve kan hastalıkları, hormonal bozukluklar, deri lezyonları gibi sağlığa zararlı etkileri var. Özellikle hamile kadınlar için tehlike oluştuyor.

Dioksin oksijenin yeterli olduğu ve doğru yanma sıcaklığının olduğu ortamlarda oluşmuyor.
Ancak yaşadığımız çevrenin hemen hemen her tarafında dioksin kirliliği görülebilir.

Dioksinler suda çözünmez, yağda çok iyi çözündüğünden insan ve hayvan vücudunda kolayca depolanabilir. Doğada oldukça kalıcı bir madde olduğundan, sürekli kirlenen ortamlarda insan sağlığı için çiddi sorun oluşturabilir.

 

Natracare ürün yelpazesi içinde günlük pedler, tamponlar,yeni anneler için doğum sonrası ve göğüs pedleri, mesane pedleri, intim ve bebek mendilleri ve makyaj temizleme mendilleri bulunuyor. Marka  “hepsi doğal” ilkesinden yola çıkmış ; ürünlerinde paraben, petrol türevli süper emiciler, plastikler, cildi tahriş eden kimyasallar, SLS , klor  bulundurmuyor.

Doğada çürüyebilen, organik  ürünler üretiyorlar. Ambalajları bile geri dönüşümlü malzemeden yapılmış.

Ürünleri hayvanlar üzerinde test edilmiyor.

WP_20150707_18_56_35_Pro

Kadın sağlığında hijyene önem veriyorsanız ve sıradan pedlere karşı hassasiyetiniz varsa rahatlıkla önerebileceğim bir ürün.   Türkiye distribütörü CG Dış Ticaret İthalat İhracat Pzrl. San.ve Tic.Ltd.Şti. Ayrıca  ürünlerin satışından elde edilen gelirin %3’ü Türkiye Meme Kanseri Vakfı ‘Farkındayım Korkmuyorum!’ kampanyasına destek olarak bağışlanıyor !

Facebook sayfalarından nerelerden satın alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Hem bizi  hem de çevremizi düşünen bu güzel markayla bizi buluşturduğu için Sevgi’ye ve  zarif hediyeleri için Natracare’e teşekkür ederim.

WP_20150707_18_57_05_Pro

 

trendyandfriendly

28 Comments

  1. Organik olması çok iyi ancak angels secret yada winion pedleri de araştırmanı tavsiye ederim negatif iyon plakası bambaşka bir şey 🙂 bu arada blogumu tekrar takibe alırsan çok sevinirim yaşadığım talihsizlik sonucu tüm takipçilerim gitti 🙁

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.