Neutrogena Zerdeçallı Soothing Clear Serisi

 

 

Bugün #birürünüçyorum da konumuz,  Neutrogena‘nın  mucizevi “Zerdeçal” içeren yepyeni serisi Soothing Clear !

Asya topraklarının mucizevi kök bitkisi zerdeçal, geleneksel Asya yemeklerine lezzet vermesinin yanında cilt bakım kürlerinde de sık sık kullanılıyor. Özellikle ciltteki  akne, matlaşma, kuruluk gibi  problemlere ve saç dökülmesine iyi geldiği bilinen zerdeçal, Soothing Clear serisi ile en hassas ciltlerde için bile nazik bir cilt bakımı vaadediyor. Üstelik  zerdeçal, bu serideki  ürünlerin içerik sıralamasında ilk 5’de  yer alıyor. Yani içeriğinde etkili bir oranda zerdeçal özü kullanılmış.

 

Seride etkili bir cilt bakım rutini için gerekli 4 ürün bulunuyor.
* Micellar Makyaj Temizleme Jeli ile makyajımızı temizliyoruz. Pamuk yardımıyla makyaj temizleme sütü mantığında kullanılan bu jel suya dayanıklı makyajı bile çıkartıyor. Zerdeçal’ın yatıştırıcı özelliği ile cildi soymada nazikçe makyajdan arındırıyor.
* Yüz Temizleme Köpüğü ile cildimizi nazikçe yıkıyoruz. Yağsız formüllü bu zengin köpük cildi yormadan gözenekleri yağ, kir ve makyajdan temizliyor.
* Yağsız Nemlendirici hafif jel dokusuyla nemlendiriyor. Stresli cildi yatıştırıp besliyor. Gözenek tıkamayan yağsız formülü ciltte yapışkan his bırakmıyor.
* Nemlendirici Sprey Tonik ile cilt bakımını tamamlıyoruz. Nemlendiriciden önce veya sonra kullanılabilir. Cildi ferahlatıp yatıştırıyor. Kullanımı son derece pratik.
Ben ürünleri yaklaşık 1 hafta önce kullanmaya başladığım için bu aslında bir ilk izlenim yazısı. Bu seri sivilcelenmeye müsait, yağlı ve karma ciltler için uygun. Benim cildimin kuru ve hassas olduğunu artık biliyorsunuz.  Buna karşılık misellar jel, temizleme köpüğü ve tonik ile ilgili izlenimlerim olumlu. Cildimde bir hassasiyet yaşamadım, verdikleri temizlik hissini sevdim.  Ancak nemlendirici krem tek başına bana yeterli gelmedi. Nem veren bir serumla birlikte kullandım, hatta üstüne güneş kremimi de uyguladım. Havalar sıcakken sorun yaşamadım ama soğuk havalarda  kesinlikle yetmez. Buna karşılık  ciltteki matlaştırıcı, hatta neredeyse blur efekt veren etkisi nedeniyle bu jel/kremi makyaj bazı olarak kullanıyorum. Bu etkileri nedeniyle yağlı ciltlerin çok sevebileceği bir nemlendirici olduğunu düşünüyorum (-ki bu yorumları zaten İrem’in bloğunda okuyabilirsiniz)
Ayrıca ürünlerin içeriğinde maalesef parfüm de bulunuyor. Bitkisel bir koku çok rahatsız edici boyutta olmasa da alkol hassasiyeti olan ciltlerde olumsuz etki yaratabilir.
Bütçeyi zorlamayacak fiyatıyla,  cilt tipi uygun olanlar  için denemeye değer bir seri olduğunu düşünüyorum. Ben  kullanıp bitirdikten sonra  yorumlarımı güncelleyeceğim.
Ancak siz  yağlı /karma cilt yorumları için  Sevgili İrem’in  yazısını

Kuru/alerjik cilt yorumları için  Sevgili Gül’ün   yazısını okuyabilirsiniz.

http://www.buraliolmayanlarlokali.com/

 

trendyandfriendly

6 Comments

  1. Sprey en merak ettiğim ürünü oldu serinin. Bence genç ciltlerin daha çok seveceği bir seri olmuş 😉

  2. Nemlendirici havalar soğuyunca bana da yetmeyecek ama genel olarak iyi bir seri olmuş beğendim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.