NYX Whipped Lip & Cheek Soufflé

IMG_5916

 

Geçtiğimiz hafta NYX Türkiye’nin davetiyle,   #NYXified Partisi için Sevgili Başak ile birlikte İstanbul’a gitmiştik. Instagram hesaplarımızda partiyi  ve İstanbul gezimizi detaylarıyla paylaştık. Her dakikası unutulmaz geçen iki günlük gezimizin ardından, pek çok yeni ürünle  döndük. Denedikçe hepsini paylaşacağım.

Bugünün bebekleri NYX Whipped Lip & Cheek Soufflé !

Bu minikler hem ruj hem de allık olarak kullanılabilen ürünler (Minik diyorum ama  ambalajı sizi yanıltmasın, içindeki ürün 8 ml ve Soft Matte rujlarla aynı gramajda) Çok işlevli ürünleri özellikle seyahatler için çok seviyorum.

IMG_5910

 

Bendeki renkler :  kırmızı tonda olan  Molten Love ve nude tonda olan Cocoa Bean !

 

“Soufflé”  adına yakışır şekilde köpüksü kıvamda ve matlar. Konik süngerli aplikatörü standartdan biraz daha büyük. Böylece yeterli miktarda ürünü tek seferde alabilir, hem dudaklarınıza hem de yanaklarınıza uygulayabilirsiniz.

 

IMG_5918

 

Allık olarak kullanırken, çabuk kuruduğu için hızlı davranmak gerekiyor yoksa leke leke kalabiliyor. Ben Molten Love rengini elmacık kemiğimin üstüne ince bir hat şeklinde sürüp Real Techniques Stippling Brush’la  hızlıca dağıttığımda, doğal ve hafif bir pembelik elde ediyorum. Ürünler oldukça pigmentli olduğundan palyaço yanaklarına sahip olmamak için ilk anda fazla ürün kullanmamak gerekiyor. Tek başına kullandığımda çok dayanıklı değil, ancak baz ve fondöten üzerine uyguladığımda yanaklarımda oldukça kalıcı oldu. Standart bir makyaj temizleyici ile de rahatça temizlendi.

 

IMG_5948

 

IMG_5921

 

 

 

IMG_5913

 

IMG_5924

 

 

Ruj olarak kullanımına gelirsek mat rujlar benim gibi kuru dudaklara sahip olanlar için oldukça riskli. Ancak NYX’in çok sevdiğim Soft Matte rujlarında olduğu gibi bunlarda da, köpüksü yapıları  sayesinde o kuruluk hissini yaşamadım. Peeling ve lip balm uyguladıktan sonra sürdüğümde kısa sürede kuruyup mat ve  kadifemsi görüntüye kavuşuyor. Renkler oldukça pigmentli ve opak yapıda. Ancak çok kalıcı diyemem. Birşey yiyip içmezsem 2 saat kadar kalıyor. Bunun dışında su bile içsem dudak içlerinden başlayarak silinmeye başlıyor. Klasik mat rujlarda nefret ettiğim o parça parça görüntüyü yaşamadım, kolayca tekrar uygulanabiliyor. Bu nedenle çok kalıcı olmaması benim için sorun değil.

Whipped Lip & Cheek Soufflé satış fiyatı 22.95 TL. NYX ürünlerine artık online satış sitesinden de ulaşabilirsiniz.

 

Sizin de kullandığınız ve önereceğiniz renkler varsa yorumlarınızda okumak isterim 🙂

 

 

 

trendyandfriendly

17 Comments

  1. Ay çok da güzel gezdik, pek de güzel gezdik, iyi ki de gitmişiz Nilgün’cüm!!!
    Yalnız ben daha ambalajlarını bile açamadım, bu ne hız :)) Fakat kırmızı da, Cocoa Bean de sende efsane güzel durmuş! Özellikle ikincisini denemek için sabırsızlandım! Ellerine sağlık güzel arkadaşım, güle güle kullan; öperim çok!

  2. Molten Love dudakta harika durmuş, gözlerimi alamadım. Cocoa Bean de günlük kullanım için güzelmiş… Dudakları kurutmuyorsa PP sonu bakayım ben bu seriye çünkü asla likit mat kullanamıyorum. Cocoa Beani kırmızı ruj makyajlarında allık olarak da hayal ettim 🙂 Ellerine sağlık Nilgün’cüm 🙂 Öperim.

    • canım çok tşk ederim. Cocoa Bean bende allık olarak güzel durmadı ama Molten Love allık olarak çok güzel, tam utanmış da kızarmış rengi :)))

  3. Nilgüncüğüm güle güle kullan coca bean rengine ben bayıldım .-)))

  4. Molten love in duruşuna bayıldım!
    Ve tabii ki en güzel haber artık online alışveriş yapabiliyor olmamız, stoklarcaa :))

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.