Omega Skin Lab Squalene Yüz Temizleme Jeli

 

Bugün #birürünüçyorum yazılarımızın konuğu yepyeni bir Türk Markası olan Omega Skin Laboratories (OSL) !

OSL cildimiz için en kaliteli ürünleri en uygun maliyetlerle hazırlamak amacıyla kurulmuş. Sonuçları bilimsel olarak kanıtlanmış yaşlanma karşıtı seri ve cilt sorunlarının çözümüne yardımcı bir koleksiyon hazırlamışlar.  Web sitelerine girdiğinizde minik bir test yardımıyla cilt analiziniz yapılıyor ve size uygun cilt bakım ürünleri öneriliyor.

OSL markasından bugün inceleyeceğimiz ilk ürün bir yüz temizleme jeli. Benim jelim  Hassas, Kuru ve Normalden kuruya dönük cilt tipleri için uygun olan  Squalene Cleanser Gel!

 

 

İçeriğinde daha önceki yazılarımda bahsettiğim hücre yenilenmesi ve cildin canlı kalmasında önemli rolü olan Squalene, cildi tedavi eden Panthenol, cildi yumuşatan ve nemlendiren  Allantoin  bulunuyor. Ayrıca  sabun, paraben, silikon, SLES ve parfüm gibi cilt zararlıları  bulunmuyor.  5,6′ lık Ph derecesi cilde uyumlu.  Yani cildi yormadan, zarar vermeden nazikçe makyajdan ve kirden temizleyip nemlendiren güzel bir temizleyici. OSL ürünlerinde hayvansal içerik bulunmadığını ve hayvanlar üzerinde deney yapmadıklarını da belirteyim.

 

 

Şeffaf pompalı plastik bir ambalajı var. Jelin yapısı oldukça yoğun. Az miktarda elinize aldığınız ürünü önce biraz avucunuzda ovalayarak ısıtmanız gerekiyor. Bu şekilde jel bir yağ haline dönüşüyor. Bu haldeyken kuru cildime uygulayıp hafifçe masaj yapıyorum. Sonrasında su ile duruluyorum. Su ile temas ettiğinde ürün, benzer makyaj temizleme yağları gibi bir süt haline dönüşüyor. Yüzünüzdeki makyaj çözülüyor ve cildiniz rahatça temizleniyor.Göz makyajlarınızı temizlerken dikkatli olmak ürünü göze kaçırmamak gerekiyor.

 

 

Cildimi duruladıktan sonra verdiği nemli, pürüzsüz ve yumuşak hissi çok sevdim. Cildimi kurutmadan nemlendirerek temizlediği için günlük kullanıma çok uygun. Yoğun yapısından dolayı az miktarda kullanmak yetiyor. Yani 200 ml.lik ambalajı uzun süre kullanabilirsiniz. Kendi sitesinden satın alabileceğiniz ürünün normal satış fiyatı 89 TL. ancak şimdi bir indirim var ve fiyatı 79 TL. ye inmiş. Bence temiz içeriğiyle etkili sonuç alabileceğiniz bu ürünü denemek için güzel bir fırsat. Benim gibi kuru ve hassas bir cilde sahipseniz tavsiye ederim.

Bu ürünle ilgili Sevgili Gül’ün   yorumlarını  okumak için

http://www.buraliolmayanlarlokali.com/

Sevgili İrem’in  yağlı ve karma ciltler için uygun Glycolik Temizleme Jel yorumları için

http://audreyinsekerleri.blogspot.com/

trendyandfriendly

4 Comments

  1. Cildi yumuşacık temizlemesini çok sevdim. Galiba temizleme ürünümüzü bulduk artık 😉

  2. Ben yağlı cilt için olan jeli de başarılı buldum serumları denemek için biraz güneş azalsın diye bekliyorum 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.