Oza Coffee House&Bistro

IMG_0485

 

Kıbrıs’ın köklü kahve şirketi Oza Ltd,  geçtiğimiz günlerde  Girne’den sonra  Ankara’da Tunalıhilmi Caddesinde bir şube açtı “Oza Coffee House&Bistro ”. Kahveleriyle olduğu kadar  leziz yemekleriyle de iddialı olan Oza Coffee House&Bistro,  bizleri bu güzel lezzetleri tatmaya davet edince, değerli  blogger arkadaşlarımla bir araya geldik ve  çok güzel bir akşam geçirdik.

IMG_0544

 

Oza Coffee House & Bistro Tunalıhilmi Caddesinde Aynalı Çarşı’nın tam karşısında bulunuyor. Sıcak ve keyifli atmosferiyle sıkça uğrayacağımız bir yer olmuş.

 

IMG_0457

Biz kahve tadımı yapacağımızı düşünürken, oldukça zengin menüden seçilmiş birbirinden  özel lezzetlerle karşılaştık.

 

Özel bir marineyle hazırlanan şnitzel çok lezzetliydi.

IMG_0478

 

Tavuk suyunda, nane ile  pişirilen ve bol  tavuk eti ve Kıbrıs’ın meşhur hellim peyniriyle servis edilen Kıbrıs Makarnası  gittiğinizde mutlaka denemeniz gereken bir seçenek.

IMG_0490

 

Etleriyle iddialı olan Oza, bize sunduğu Fajita ile bu konuda ne kadar başarılı olduğunu kanıtladı.

IMG_0534

 

IMG_0494

 

Gecenin yıldızı , sunumu bir şova dönüşen Kuymak oldu kuşkusuz.  Tabakların dibini sıyırdık dersem abartmış olmam.  Oza’nın menüsünde  kahvaltı seçenekleri de mevcut. İki kişilik serpme kahvaltıyı seçtiğinizde,oldukça zengin kahvaltıya bu muhteşem kuymak da dahil. Bu kahvaltının fiyatı 65 TL. Ancak rahatlıkla 4 kişiyi doyurur. Ve 4 kişi gidip  2 kişilik kahvaltıyı tercih edebilirsiniz. Bazı mekanlarda olduğu gibi size karşı çıkan olmuyor 🙂  Bunun dışında Klasik kahvaltı veya Kıbrıs kahvaltısı da seçebilirsiniz. Bir Pazar günümü burada geçirmeyi kafaya koydum !

 

IMG_0520

 

Bu kadar yedikten sonra sıra kahvelerimizi yudumlamaya geldi. Önce Kıbrıs’a özel çifte kavrulmuş Türk kahvelerimizi içtik. İçimi sert, insanı kendine getiren cinsten!Benim gibi kahve düşkünüyseniz mutlaka deneyin.

 

IMG_0541

 

Bu kahveler tatlısız olmaz dediler,  birbirinden lezzetli tatlılarından da ikram ettiler.  Çok sevdiğim Çek tatlısı Marlenka, ılık ılık servis edildi ve tabii ki şahaneydi. Mozaik pasta ve Latte pasta da ondan farklı değildi doğrusu. Biz o kadar doymuştuk ki ancak birer yudum tadlarına bakabildik. Diyorum ya özel olarak gidip, tek tek bu lezzetlerin tadını çıkarmak lazım 🙂

 

IMG_0542

 

Gecenin finalinde başarısı tartışılmaz baristamız Tolga’nın Syphon kahve sunumu vardı. 3. Dalga kahve çeşitlerini ve özel demleme yöntemlerini anlatarak kahvelerimizi ikram etti.

 

IMG_0553

 

IMG_0573

 

 

Birbirinden leziz yemekler, kahveler, tatlılar eşliğinde keyifle de sohbet edebildiğimiz çok güzel bir akşam geçirdik. Gönül rahatlığıyla tavsiye edebileceğimiz keyifli bir mekan tanımış olduk. Nazik davetleri için Oza Coffee &Bistro’ya, benimle birlikte bu güzel davete gelen değerli blogger arkadaşlarıma çok teşekkür ederim.  Geceye ait tüm güzel fotoğraflarımızı sevgili Öznur  çekti, çok teşekkürler cikozzy 🙂

 

IMG_0512

Gurmeakademi, Larcencielblog, Dörtdörtlükblog, Birvarimbiryokum, Hilalsblog, Buraliolmayanlarlokali, AliceinShoppingland, Futuristblogger, Lavarlaa

trendyandfriendly

7 Comments

  1. Nilgün’cüm, çoook keyifli ve lezzetli bir davetti! Bir sonraki buluşmamızı da Oza’da yapsak da o yemeklerin tadında doya doya mı baksak diyorum acaba? 🙂 Öperim!

  2. o makarnada ve kuymakda bildiğin gözüm kaldı yani :-))) afiyet olsun canım sevgiler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.