PASTEL ALIŞVERİŞİM!

İtiraf edeyim ki yerli makyaj malzemelerine ciddi bir önyargım vardı. Çünkü cildimin, özellikle de göz çevremin alerjik ve hassas yapısı nedeniyle ne zaman yerli marka makyaj ürünleri kullansam bir sorunla karşılaşıyordum. Kızartı, kaşıntı, vs…
Geçtiğimiz aylarda Pastel’in Metalik Göz Kalemleri’ni görünce renklerin güzelliğine dayanamayıp yeniden denemeye karar verdim , veee hiçbir sorunla karşılaşmadım. Derken Sevgili JustMakeUp ve Araştıran’ın PASTEL ürünleriyle ilgili gayet detaylı yazılarını da okuyunca daha fazla direnemedim.
İşte aldıklarım:
1- Pastel Magic Touch : JM buradaki yazısında bütün detaylarıyla anlatmış. Aynen katılıyorum. Kapatıcısı yumuşacık, gerçi benim gözaltlarım çok sorunlu değil ama yine de şöyle bir dokundurup dağıttığım ürünle harika bir aydınlık elde ettim. İkinci kattaki ışıl ışıl aydınlatıcıya özellikle bayıldım:) (13 TL)
2- Pastel Metalik Mono Eyeshadow: Araştıran’ın burada yaptığı makyajı görünce bu renkleri almaya karar vermiştim. Alır almaz da aynı makyajı uyguladım. Gece çıkacağım için aydınlatıcıyı da rahatlıkla kullandım. Süper olduğunu söylemeliyim. Gayet güzel renk veriyor. Hele Morlu Turkuaz’lı bir palet daha var ki aklım kaldı ilk fırsatta onu da alacağım. (13,75 TL)
3- Pastel EXpress Volume+Length Rimel: Benim kirpiklerim yok denecek kadar ince ve seyrek, birde lens kullanıyorum. Hem akmayan, hem uzun ve yoğun gösterecek rimel arayışım hiç bitmedi. Baz ve kıvırıcı kullanmadan rimel süremiyorum. Yine sevgili Araştıran’ın buradaki yazısını okuyunca denemek istedim.Bu rimel gerçekten çok iyi. Benim olmayan kirpiklerimi bile harika gösterdi . Hatta denemek isteyen bir arkadaşımın kirpikleri (kendisinin gayet uzun ama açık renk kirpikleri var) takma kirpik takmış gibi oldu.
Üstelik fiyatı da sadece 9.90 TL. Kesinlikle alınmalı.
4- Pastel Tekli Far (No.55): Tekli fara gelince dokusu oldukça yumuşak ve örtücü . Belli belirsiz lacivert ışıltıları var ama sürünce belli olmuyor. Çok güzel yeşil tonları var ama ihtiyacım olmadığı için almadım.
5- Pastel Ojeler: Ben en çok kullandığım kırmızı tonunu (29) , renksiz cilayı ve ten rengini aldım.Alışveriş yaptığım yerle ilgili olabilir ama çok tazeydi ojeler, anında kurudu.
6- Pastel RUJ: Benim aldığım 20 numaralı dudak rengine yakın bir kahve tonu. Yumuşak ve güzel renk veriyor. Kokusundan çok hoşlanmadım ama bunun nedeni uzun zamandır meyveli glosslar kullanıyor olmam olabilir.
7- Resimde sağda duran iki adet gloss hediye verildi. Mağazada kampanya varmış 20 TL.lik Pastel alışverişine bir gloss veya bir far hediye ediyorlar.Ben glossları tercih ettim. Markası Top Girl, Pastel’le bağlantısını bilmiyorum. Ancak ikisi de gayet güzel,yapış yapış değil, renkli gibi durduklarına bakmayın dudakta sadece parlaklık veriyorlar. (Bunlardan birini yakında açıklayacağım Yılbaşı Hediye Kampanyasında vereceğim 🙂
DİP NOT: ALIŞVERİŞİMİ T.HİLMİ’DEKİ NEDU PARFÜMERİDEN YAPTIM. ESKİDEN SGM İDİ. PASTEL ÜRÜNLERİNDE KASADA %10 İNDİRİM AYRICA 20 TL.LİK ALIŞVERİŞE HEDİYE KAMPANYASI VARDI. MERAK EDEN ARKADAŞLARIM OLMUŞ BU NOTU İLAVE ETMEK İSTEDİM :))

admin

8 Comments

  1. canım güle güle kullan pastelin mağazasımı var yoksa tüm kozmetikçilerde bulmak mümkün mü fiyatları hakkında bilgi verebilirsen sevinirim:)

  2. Sevgili Esra, tüm parfümeri mağazalarında var.Ayrıca bir mağazası yok bildiğim kadarıyla.Ben Ankara T.hilmi'den aldım. Eskiden SGM idi ama sanırım adı değişmiş. Fişe bakıp net bir cvp yazarım sana :)) Fiyatları çok uygun ve sürekli kampanyaları falan oluyor. Benim bütün bu aldıkladım 45 TL civarında tuttu..Sevgiler,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.