Pıxı Nourıshıng Sleep Mask

WP_20170411_18_09_19_Pro

Pixi markası yaklaşık 10 yıl önce Londra’da kurulan, özellikle cilt bakımı konusunda iddialı bir marka. Kadınlara “güzel bir uyku uyuyup dinlenmiş” gibi taze ve doğal bir görünüm vermeyi hedefliyor.  Son zamanlarda, kendi web sitesi üzerinden başvuranlara deneme kitleri gönderdiğinden,  ülkemizde de oldukça popüler oldu.

Sevgili MakyajTelasi ‘nin Londra seyahatini fırsat bilerek  çok merak ettiğim Nourishing Sleep Mask – Besleyici Uyku Maskesi’ni sipariş verdim.

WP_20170411_18_10_28_Pro__highres

 

Maske 30 ml. lik plastik bir tüp ambalajla geliyor. Hijyen açısından kavanoz olmamasını sevdim.İçeriğinde cilde  nem veren Jojoba yağı, lavanta yağı, yine nem açısından önemli hyaluronik asit dışında  pekçok meyve ve bitki özleri bulunuyor.

 

WP_20170411_18_12_31_Pro__highres

 

Uyku maskesi nedir diye sorabilirsiniz? Cildimizin en çok, gece biz uykudayken çalıştığını biliyoruz. Cilt metabolizmamız gece daha hızlı çalışıyor, kan dolaşımı daha hızlı oluyor ve günün verdiği zararları onarıyor. Bu nedenle gece bakımlarımız çok önemli. Bu tarz uyku maskeleri, cildi sanki bir örtü gibi kaplıyor,  cildin gece boyunca rahatsız edilmeden çalışması için adeta bir mühür, bariyer  etkisi yaratıyor. İsterseniz temiz cildinize tek başına uygulayabilirsiniz. İsterseniz öncesinde serumunuzu, nemlendiricinizi  sürüp cilt bakımınızı tamamladıktan sonra, son adım olarak gece maskesini sürebilirsiniz. Bu şekilde ürünlerinizin de etkisi  artar, cildiniz derinlemesine beslenir, nem cildinize hapsolur.

 

Ben ürünün etkisini gözlemleyebilmek için önce tek başına haftada iki kez uyguladım. Çok ince bir tabaka halinde, göz çevrem hariç tüm yüzüme sürdüm. İlk sürdüğümde 5-10 sn. kadar hafif bir kaşıntı hissettim, hatta alerji olabilir mi diye korktum. Ancak korktuğum gibi olmadı kısa sürede bu his kayboldu. Bu tarz maskelerin tamamında yapış yapış bir his oluyor. Bu maskede de bir miktar var, ancak yastığı yüzünüze yapıştıracak boyutta değil. yüzünüzde beyaz krem gibi kalmıyor, sürdükten sonra sanki film tabakası gibi  kaplıyor. Sabah kalktığımda yüzümü yıkayarak temizledim. Gerçekten de cildim neme doymuş, yumuşacıktı. Ancak esas farkı,  rutin cilt bakımımda son adım olarak kullandığımda gördüm. Temizlenmiş cildime serum, gece kremi ve son kat olarak bu maskeyi uyguladım. Ertesi sabah sanki gece cilt bakımı yaptırmışım gibi canlanmış, yumuşak ve taze bir ciltle uyandım.

 

Başka markadan bir Uyku Maskesi kullanmadığım için Türkiye’de satılan markalarla karşılaştırma yapamayacağım maalesef. Denemek için birkaç marka aldım ve en kısa sürede yorumlarım. Ancak Pixi Nourishing Sleep Mask, ulaşabildiğim ölçüde, bittikçe almak istediğim bir ürün oldu.

 

WP_20170411_18_13_01_Pro__highres

 

Ambalajında haftada iki kere kullanıldığında 6-8 hafta kadar yeterli geldiği belirtilmiş. Çok kalın ve yapışkan bir his vermemesi için ben ince bir tabaka olarak sürdüğümden daha da uzun süre yeter diye düşünüyorum. İngiltere’de satış fiyatı 18 Pound, yani yaklaşık 85 TL.

Sizin de bu kategoride denediğiniz ürünler varsa, önerilerinizi duymak isterim.

 

 

 

 

trendyandfriendly

10 Comments

  1. bu marka oldukça ilginç güzel ürünleri var sanırım hiç ilgilenmedim ama fırsat olursa bakacağım tabi.. güle güle kullan .-)

  2. Maskeyi beğenmene sevindim canım bende şu an Origins’in uyku maskesini kullanıyorum pixiye göre daha yoğun bir yapısı var ama yapış yapış his bırakmıyor.Önümüzdeki günlerde paylaşacağım yorumlarımı.Sevgiler!

  3. Güle güle kullan Nilgün’cüm.Gece azıcık ta olsa yapışan ürünlere hiç tahammülüm yok ama Pixi ürünlerini çok merak ediyorum…

    • Maalesef uyku maskelerinde bu sorun var..Azıcık prenses uykusu istiyor:)) ancak benim de denemek istediğim başka ürünleri var, öpüyorum kocaman 🙂

  4. Yani bir sürü şey alıp da Pixi’ye cimrilik yapmış olmamı kendim bile anlayamıyorum 🙂 Neyse bakalım, bir daha gidene rastlarsam bu maske ve Milky Mist’i aklımda… güle güle kullan Nilgün’cüm, öperim!

  5. Pixi ürünlerini çok merak ediyorum Nilgün’cüm Ulaşma imkanım olursa bu maske aklımda olsun Güle güle kullan, öpüyorum❤️

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.