PIXI Skıntreats Nourıshıng Lıp Polısh

 

Sizler de benim gibi dudak kuruluğundan şikayetçiyseniz bugün anlatacağım ürün tam size göre:  Pixi Nourishing Lip Polish – Tedavi edici dudak parlatıcı!

Mevsim geçişleri, mat rujlar, bazen yeterince su içmemek gibi sebeplerle dudaklarım hemen kuruyup pul pul olabiliyor. Böyle durumlarda önceden diş fırçası+vazelin ikilisinden yararlanırdım. Ancak Pixi‘nin denemem için yolladığı ürünlerin arasından çıkan bu minik tüp,  hem pratikliği, hem işlevselliği ile tüm yöntemlerimi unutturdu.

 

 

Bu ürün Pixi ‘nin Skintreats serisinden.  İncecik bir tüp ambalajla geliyor. İçinde 10 ml. lik ürün var.

Tüpün ucunda peeling ve masaj yapmaya yarayan, üstü tırtıklı bir silikon bir başlık var. Bu çıkıntılar elinizi sürdüğünüzde sert ve dayanıklı görünse de, dudaklarınıza sürdüğünüzde asla acıtmayan, çizmeyen formda yapılmışlar. Üstünde iki minik delik bulunuyor. Tüpü sıkarak  zengin içeriğe sahip balmı da istediğiniz miktarda dudaklarınıza uygulayabiliyorsunuz.

 

 

Zengin içerik demişken, formülünde shea yağı ve tatlı badem, kayısı ve çuha çiçeği yağı karışımı bulunuyor. Baskın olan Greyfurt yağının mis kokusu da sizi gerçekten rahatlatıyor. Bu zengin içeriğe rağmen yapısı asla ağır ve yapışkan değil.

 

 

Ben günlük bakımımda önce masaj aplikatörü ile dudaklarıma bastırmadan dairesel hareketlerle masaj yapıyorum. Bu şekilde hem pütürlü dokudan kurtuluyorum hem de kan dolaşımını arttırıyorum. Sonra tüpü hafifçe sıkarak, az miktarda balmın başlığa gelmesini sağlıyorum ve dudaklarıma bu yağı uyguluyorum. Verdiği hafif parlak ve sağlıklı görüntü çok başarılı. Bazen üstüne ruj uygulamaya bile gerek duymuyorum. Ancak ruj uygulayacaksam, 5 dk. kadar bekletip peçete ile fazlasını aldıktan sonra istediğim ruju uyguluyorum. Görüntü gerçekten çok farkediyor.

Bu zarif tüp makyaj çantamın vazgeçilmezlerinden oldu. Özellikle seyahatlerde çok işime yarıyor. Hayvan dostu olması ve paraben içermemesi yine olumlu özelliklerinden. Ülkemizde maalesef satılmıyor, ancak online sitesinden kredi kartı ile alışveriş yapabilirsiniz.

Sizin markadan deneyimlediğiniz  ürünler varsa, yorumlarınızı okumak isterim.

 

trendyandfriendly

8 Comments

  1. Cildim kışın çok fena kurur ama dudaklarımda neyse ki sorun yok. Yine de nemlendirici kullanırım aşırı rüzgarda..bu ürünün masaj olayı hoşuma gitti ama.

  2. Aaa, bunun ucunun böyle olacağını asla tahmin etmezdim! Çok iyiymiş ya, siteye bakayım bakayım 🙂 Güle güle kullan Nilgün’cüm!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.