ProNail Keratinli Manikür Mucizesi

WP_20150628_13_19_19_Pro

Hakkında olumlu yorumlar okuduğum ProNail’i denemeyi çok istiyordum. Sevgili arkadaşım Sevgi’nin düzenlediği etkinlikte hediye olarak gelince çok sevindim.  Malum vücudumuzda dış etkenlerden en çok  ellerimiz ve ayaklarımız yıpranıyor. Günlük koşturmacanın içinde pek farkına varamasak da bu yıpranma kendisini hemen belli ediyor ve maalesef geri dönüşü çok zor. Üstelik özellikle ellerimiz, yazın ayaklarımızla birlikte  hep göz önünde. Şahsen ben bakımsız el ve ayak görmeye dayanamıyorum.  Düzenli yapılan bir bakımla hem zararlı etkilerden korunmak, hem de temiz, sağlıklı bir görüntüye kavuşmak mümkün.

Cildimin çok ince olması nedeniyle güzellik salonlarında yapılan manikür ve pedikür benim için hep kanlı ve acılı bitmiştir. Bu yüzden çok uzun zamandır manikür ve pedikürümü kendim yapıyorum. Acısız, hijyenik, rahat ve ekonomik ! Ancak özellikle mevsim değişimlerinde cildimin çok kuruması nedeniyle salonlarda yapılan keratin bakımını tercih ediyordum. Pro Nail ile artık bu bakımı da evimin rahatlığında yapabilirim.

WP_20150628_13_21_41_Pro

ProNail Express Manikür seti,  tek kullanımlık ürünlerden oluşan bir bakım kiti. İçinde kremli eldiven, karton törpü, tek kullanımlık havlu ve portakal çubuğu bulunuyor.

WP_20150628_13_26_11_Pro

Kullanımı çok  basit. Ojelerinizi çıkardıktan sonra  tırnaklarınıza törpüyle istediğiniz şekli veriyorsunuz. Ilık sabunlu suyla ellerinizi yıkayıp kuruladıktan sonra içinde keratinli krem bulunan eldivenleri giyiyorsunuz. Eldivenin üstünden masajla kremi ellerinize ve tırnak çevrenize  yediriyorsunuz. Ellerinize havlu sararak 7 dakika kadar bekliyorsunuz (Bu aşamada ben sıcak havlu kullandım)

WP_20150628_13_38_45_Pro

Sonrasında eldivenin parmak uçlarını sırasıyla keserek portakal çubuğu ile zaten iyice yumuşamış etlerinizi geriye  doğru itiyorsunuz (neden portakal çubuğu derseniz bu ağaçta doğal yağlar varmış başka bir özelliği var mı bilmiyorum, bilen yorum yazsın lütfen 🙂  Eğer ihtiyaç varsa fazla derilerinizi keserek alabilirsiniz.

Sonrasında eldivenleri ters çevirerek ellerinizden çıkarıyorsunuz. Kalan kremi elinize, kolunuza, topuklarınıza masaj yaparak yedirebilirsiniz (bolca var çünkü)

 

WP_20150628_13_57_55_Pro

Sonuç yumuşacık, tertemiz  eller ! Yağlı bir yapısı olmadığından tırnaklarınızı kağıt mendille kurulayıp ojenizi de hemen sürebilirsiniz.  İlk iki gün elime ekstra krem sürme ihtiyacı bile hissetmedim.  Pedikür setini de mutlaka denemek istiyorum.

Satış fiyatı manikür kiti  8,90 TL, pedikür kiti 9.90 TL. ve bu bakım güzellik salonlarında neredeyse 8-9  katı fiyata yapılıyor. Internet sayfalarında yazdığına göre Migros’lar da da satışı başlamış. Bunun dışında buradan da sipariş verebilirsiniz.

Severek kullandığım bu ürün için Zeren Professional’a ve bizi buluşturduğu için Sevgi’nin Makyaj Defteri’ne teşekkür ederim

 

 

trendyandfriendly

21 Comments

  1. ben de deneyeyim şunu bir vakit bulamadım ki :-(( kuaförde yaptırmayı da seviyorum be ayrıca belki ondan pek elim gitmiyor..

  2. Bana da bir etkinlikte gelmişti ancak bir türlü deneme fırsatı bulamadım.Bu yazıdan sonra hafta sonu hemen deniyorum o zaman 🙂

  3. Pingback: Bitenler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.