Prozinc Quinoa Color Care Therapy Serisi

IMG_0208-001

 

Geçtiğimiz aylarda önce Sevgili Ebru’nun, sonrasında da Sevgili Nilgün’ün düzenlediği etkinliklerde ürün gönderen firmalardan biri de Prozinc olmuştu. Quinoa Color Care Therapy  serisi saç bakım ürünlerini yaklaşık 2 aydır kullanıyorum ve artık rahatlıkla sizlerle paylaşabilirim.

 

Kinoa bitkisiyle artık birçoğumuz tanıştık. Binlerce yıl önce Inka uygarlığı tarafından keşfedilmiş, protein bakımından son derece zengin ve temel aminoasitlerin tamamını içeren bir bitki. Temel gıdadan, güzellik ürünlerine kadar pek çok alanda kullanılıyor.

 

IMG_0211-001

 

Prozinc bu saç bakım serisi ile,  kinoa yağı ve üzüm çekirdeğinden elde edilen Procyanidin ve E-vitaminlerini kullanarak  saçta bir kalkan oluşturmayı ve saçtaki boyayı saça hapsederek saçımızın renginin solmasını, kimyasal ve ısıl işlemlerle saçın görebileceği zararı minimuma indirmeyi hedeflemiş. Ayrıca ürünlerde boyar madde, paraben, Formaldahit, SLES, SLS, Sülfat ve Silikon  gibi zararlı maddeler bulunmuyor.

 

Prozinc Quinoa Color Care Therapy Shampoo

IMG_0209-001

 

Oldukça hoş kokulu bir şampuan, tüm saç tipleri için uygun.  Avucuma az miktarda alarak saçlarıma  masaj yaparak köpürtüp, 2-3 dk beklettikten sonra duruluyorum. Temiz içeriği nedeniyle fazla köpürmüyor. Bu nedenle başlarda miktarı ayarlayamadım. Ancak 2-3 kullanımla alıştım. Ben şampuandan sonra mutlaka saç kremi uyguluyorum. Bu nedenle tek başına saçımda etkisi ne olur bilemiyorum. Ancak gayet güzel temizlediğini ve saçımı kurutmadığını söyleyebilirim.

 

IMG_0210-001

 

Prozinc Quinoa Color Care Therapy Mask

 

IMG_0215-001

 

Şampuandan sonra yeterli miktarda saç boy ve uçlarına uygulayacağınız bir maske. Yine birkaç dakika bekletip duruluyorsunuz.  Ne saç kremi gibi akışkan, ne maske gibi kremsi, ikisi arasında bir kıvamı var. Maske ile ilgili bence tek sıkıntı ambalajı. Fazla akışkan olmadığı için şişenin yarısına geldikten sonra almak zorlaşıyor. Şişeyi hep tepetaklak bırakmak gerekiyor 🙂 Verdiği nem normal günler için yeterli. Ancak boya işlemlerinden sonra benim saçım fazlasıyla kuruyor ve bu maske böyle zamanlar için bana yetmez.

 

IMG_0212-001

 

 

Prozinc Quinoa Color Care Therapy Oil

IMG_0218-001

 

İşlem görmüş her saçın favorisi bence bakım yağlarıdır. Hızlı uzaması, sağlıkla parlaması için saçınıza uygun bir yağ kürünü saç bakım rutininize eklemeyi ihmal etmeyin. Prozinc Quinoa Color Care Therapy Oil’in içinde  jojoba, hindistancevizi, ayçiçeği gibi bitki yağları, zeytinden elde edile Squalane gibi son derece besleyici ve yararlı özler bulunmakta. Tüm bu zengin içerik sayesinde hasarlı saçlarımız onarılıyor, saç derimiz nemleniyor. Yağlı saçlarda yağ bezlerinin aktivitesi düzenleniyor, kuru saçlarda ise kepeklenmenin önlenmesine yardımcı oluyor. Düzenli kullanımla yumuşacık ve parlak saçlar vadediyor. Unutmayın anahtar kelime “düzenli” kullanım. Pompalı şişesiyle kullanımı çok rahat. Yapısı çok ağır olmayan, akışkan ve saçtan kolayca arınabilen bir yağ. Ben bu yağı haftada bir kez tüm saçıma ve saç diplerime masaj yaparak uyguladım. Yaklaşık 1  saat kadar saçımda tuttuktan sonra, serinin diğer ürünleriyle yıkadım. Saçlarıma çok iyi geldiğini, yumuşatıp parlattığını  rahatlıkla söyleyebilirim.

 

IMG_0220-001

 

 

Özet olarak seriyi oldukça  beğendim ve günlük saç bakım ürünlerimin arasına aldım. Saçlarımın sarı renginde solma yaşamadım. Parlak ve sağlıklı olduğunu söyleyebilirim. Ancak dediğim gibi şampuan ve saç maskesi röfle/ombre işlemlerinden sonra,  benim gibi çok kuru ve yoğun bakım isteyen saçlara yeterli gelmeyebilir.

Prozinc ürünleriyle ilgili detaylı bilgiye  http://prozinc.com.tr/   adresinden ulaşabilirsiniz.

Bu ürünü deneme fırsatı verdikleri için teşekkür ederim.

trendyandfriendly

12 Comments

  1. bu seriyi denemedim ama prozinc şampuanın diğer kullandığım ürünlerinden memnunum…

  2. Çok kuru ve yıpranmış saçlarımda etkisi aynen dediğin gibi oldu.Sadece şampuanı denedim ancak kullandıktan sonra saçlarımı açmak ne mümkün ….

    • Benim saçımda da hiçbir şampuanı kremsiz kullanamıyorum. O nedenle nemlendirme etkisi çok yüksek krem veya maske kullanmam şart. Öpüyorum kocaman!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.