Saç ihmale gelmez

Saçlarım benim için önemlidir. Genellikle uzun ve açık renk röfleli kullanıyorum.Arada çıldırıp çok farklı renk ve kesimler yaptırsam da kısa sürede yaptığım hatayı anlayıp eski renk ve modeline dönüyorum(çok klasik bir uyarı ama gerçekten bunalım zamanlarınızda kuaförden uzak durun) Yıllar yılı, röflesi, maşası, fönü derken elimden çok çektiler. Ancak saç bakımıma elimden geldiğince dikkat ediyor, bu şekilde onlara verdiğim eziyeti hafifletmeye çalışıyorum.

İlk adım tabii ki şampuan ve krem seçimi. Benim ilk tercihim tabii ki Kerastase. Bu markanın tüm ürünlerini gözüm kapalı alıp kullanabilirim aslında. Ancak tabiî ki biraz pahalı. Çilek’i takip etmenizi öneririm. Sık sık saç ürünleriyle ilgili indirimler yapılıyor. Bu sayede rahatlıkla edinilebilir. Benim saçıma uygun olan Nutritive serisi.2 numaralı Şampuan ve sütünü düzenli kullanıyorum. Saçlara yoğun nem ve parlaklık veriyor. Haftada bir de maskesini uyguluyorum.

1-Kerastase NutritiveBesleyici Banyo Saten 2 Şampuan ( Kuru ve Hassas Saçlar için )
2-Kerastase Nutritive-Besleyici Canlandırıcı Süt
3-Kerastase Nutritive-NutridefenceBesleyici Kuruluk Karşıtı Koruyucu Bakım ( Kuru /Hassas Saçlar için )

Bazıları kabul etmese de ben, sürekli kullanılan markanın arada değiştirilmesi gerektiğine inananlardanım.Bu nedenle 3-4 haftada bir, bir hafta kadar farklı markaların ürünlerini de kullanıyorum. Deneyip memnun kaldığım, fiyat olarak da daha uygun ürünler bunlar.

1-John Frieda Sheer Blondie-Açık Renk Saçlar için Şampuan ve

2-Saç Kremi
3-Loreal Re-NutritionArı Sütü serisi

Gelelim yoğun bakıma. Yazın röflemi tatil dönüşü yaptırmayı tercih ediyorum. Hem denizden, hem de röfleden iyice yıpranıyor haliyle. Bu durumda Kerastase Aqua Oleum serisi yardımıma koşuyor. Kesinlikle tavsiye ediyorum. Normalde kutudan 5 ampul çıkıyor. Haftada bir kullanarak 1 aylık kür uyguluyorum. Gerçekten saçlarımı kurtarıyor. Fiyatı biraz pahalı. Ancak çilekte 30 ‘luk paketler halinde satılıyor.Bir kutuyu alıp paylaşabilirsiniz. Veya Kerastase satan kuaförlerde tek seferlik bakım olarak uygulanabiliyor. Kerastase’in Hayat Çimentosunu da tavsiye ediyorlar ancak benim saçımı çok sertleştiriyor.

Maşa ve saç düzleştiriciler hayatımı kurtardı diyebilirim. Ancak bu aletleri kullanmadan önce mutlaka önce koruyucu ürünler uygulamak gerek. Çünkü dikkat edilmezse saça çok zarar verebilirler. Benim kullandığım ve gayet iyi sonuç aldığım ürünler bunlar. Maalesef TR’de çok pahalıya satılan bu ürünleri internetten çok çok uygun fiyatlara satın alabilirsiniz. Bu konuda sorularınız olursa memnuniyetle cevaplayabilirim ancak size en detaylı bilgiyi verebilecek adres: www. yurtdisindan.blogspot.com .

1-Bed Head Tigi – After Party – minicik bir miktar saçlarınızı yumuşatıp parlatmaya yetiyor
2-Organix Coconut Milk Serum- saç uçlarını nemlendiriyor ayrıca kokusu süper

Son olarak kuaförünüzü iyi seçin. İstanbul’dan Ankara’ya taşınınca Sevgili Kaan’ın yerini kimse dolduramaz diye düşünmüştüm. Sırf saçımı yaptırmak için 1 günlüğüne İstanbul’a gidip gelmişliğim bile vardır (saçım konusunda çok hassasım demiştim değil mi:) Çok uzun süre içime sinen bir yer bulamadım. Çok çok meşhur olan yerleri de denedim, kiminin fönü iyi boyası olmuyor, kimi çok klasik çalışıyor, kimi gerçekten bir havalarda. Ancak en sonunda içime sinen bir yer buldum:T.Hilmi’deki Şanel Kuaför. İşte size iki örnek. Biri çok yakın bir arkadaşımın düğününde yapıldı(herhalde hayatımda yaptırdığım ilk topuzdur ama çok hoşuma gitti, öyle assolist gibi dolaştım bütün gece:), diğeri ise günlük spor bir model (neredeyse 5 gün bu saçla dolaştım hiç bozulmadı yıkamak zorunluluğu olmasa bir 5 gün daha giderdi kesin:)

Bence saç bir kadının en önemli aksesuarıdır. Rengi, modeli, boyu ne olursa olsun birazcık vakit ayırıp saçlarınızla ilgilenin…

admin

2 Comments

  1. merhaba,
    saç konusunda acil yardıma ihtiyacım var? kuaför konusunda da kesimine güvendiğin bir yer var mı? lütfen acil yardım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.