Skınceutıcals Ürünleri !

 

Zamanla cildimizin nem dengesini kaybeder ve eski sağlıklı görünümünü kaybeder. Zamanın etkilerine karşı cildimizde meydana gelen izleri cildimizi korumak ve günlük bakımını eksiksiz olarak gerçekleştirmeliyiz. Özellikle bayanların çok dikkat ettiği bir husus olan bakım ve güzel görünme onları birden fazla ürün ile bu ihtiyacı karşılamak isterler. Oysa cilt tipimize uymayan ve doğal içerikleri olmayan ürünler kullandığımızda cildimize faydadan çok zarar veririz. Bu nedenle öncelikle cildimize kullanacağımız ürünleri araştırıp cilt tipimize en uygun ürünleri kullanmaya özen göstermeliyiz. Eğer uygun ürünler kullanmazsak cildimiz nem dengesini ve sağlıklı görünümünü kaybeder.

Birçok farklı cilt sorununa birden fazla ürün geliştiren ve uzman dermatologların önerdiği geniş ürün yelpazesine sahip olan dünyaca tanına bir marka olan Skinceuticals ürünlerini doğal içeriklerden oluşturmaktadır. Geniş ürün yelpazesi ile günlük bakımınıza ve temizliğinize hitap edecektir. Günümüzde kadınların en çok dikkat ettiği ciltleri için doğal olarak geliştirilen ürünlerle cildiniz canlılık ve parlaklık kazamaya yardımcı olur.

Ciltte Meydana Gelen Kusurların Nedenleri

Cildimiz vücudumuzu saran en büyük organımızdır ve ruh halimizi yansıtır. Ona iyi bakarsak bu hemen anlaşılır. Cildimiz dışarıdan birçok çevresel etmene maruz kalır ve bundan etkilenir. Bu da birçok sorunu beraberinde getirir. Cildimizin maruz kaldığı sorunları bulursak çözüm üretmemizde kolay olacaktır.

 • YANLIŞ BESLENME ALIŞKANLIKLARI:Özellikle yoğun tempoda çalışanların ve zamanı olmayanların tercih ettiği fast-food ve sağlıksız ürünler cildi yıpratır ve sivilce oluşumuna neden olur.
 • YANLIŞ ÜRÜN KULLANIMI: Cilt tipine uygun kullanılmayan ürünler cilde zarar verir.
 • SEBUM ÜRETİMİNİN AZALMASI: Sebum maddesi cildimizde tutulamamasıdır. Özellikle çok sık banyo yapmak, sabun ve deterjan kullanımı buna neden olmaktadır.
 • SU KAYBI: Hastalıktan veya başka sebeplerden dolayı vücudumuzun su kaybetmesi. Klima, soba kullanılan yerlerde ve uzun süreli maruz kalınan güneş ışınları, uzun süreli yüzme gibi olaylarda vücudumuz su kaybeder.
 • İLAÇLAR VE HASTALIKLAR: Şeker hastalığı ya da alerjik cilt sorunu olanlarda cilt kuruluğuna ve başka sorunlara rastlanmaktadır.

Ciltte Meydana Gelen Kusurları Azaltma ve Önleme için Neler Yapabiliriz?

Yukarıda bahsedilen ve elimizde olmayan nedenlerden dolayı cilt nem kaybına, donuk ve mat bir görünüme sahip olabilir. Cildimizi korumak için yapmamız gerekenler:

 1. Beslenme alışkanlıklarımıza dikkat etmek,
 2. Çok sıcak su ile duş almamak,
 3. Güneşe karşı koruyucu ürünler kullanmak,
 4. Nemli ortamlarda bulunmaya çalışmak,
 5. Güneş ışınlarının çok etkili olduğu saatlerde (11- 15) dışarda uzun süre kalmamak,
 6. Sebze meyve ağırlıklı beslenmek,
 7. Temizlik ürünlerine dikkat etmek,

Bu şekilde cildinizi koruyabilirsiniz ama cildinize uygun temizleyiciler kullanmak ve cildinize uygun kremler kullanmak gerekir. İşte bu noktada Skinceuticals markasının ürünlerini kullanabilişiniz.

Skinceuticals Markası

Skinceuticals markasının 1994 yılında oluşmaya başlandığına dair söylemler vardır fakat bu markanın tarihinin daha öncesi zamanlara dayandığı bilinmektedir. Doktor Sheldon Pinnell’ in yaptığı araştırmalar sayesinde o yıllarda çalışmalara başlanmıştır. O zamanlardan günümüze gelen bu marka uzman dermatologların çalışmaları ile dermatoloji de önder bir marka olmaya devam etmektedir. 1997 yılında ilk serum serisi Serum 10 ve Serum 15 in tanıtımını yapmıştır. Daha sonra 1999 yılında E vitamini özlü ürünlerinin koruma seviyesini artırarak antioksidan özelliği fazla olan ürünler üretmeye başladı.2002 yılında ise güneşten etkili koruma sağlayan ürünler geliştirmeye başladı. 2005 yılında içeriğinde doğal özler olan C E Ferulic serisi üretilmeye başlandı. Daha sonra 2008 yılında yeni bir antioksidan özelliği taşıyan Phloretin CF serisi üretilmeye başlandı.

Zamanla cildimizin nem dengesini kaybeder ve eski sağlıklı görünümünü kaybeder. Zamanın etkilerine karşı cildimizde meydana gelen izleri cildimizi korumak ve günlük bakımını eksiksiz olarak gerçekleştirmeliyiz.

Marka cilt bakımına ve cilt sağlığına çok fazla önem vermektedir. Ayrıca doğal özleri ile doğala olan bağlılığı da misyonunda görebiliriz. Doğala bağlılığını devam ettirirken doğaya karşı da oldukça duyarlıdır. Üretim felsefesini de 3 ana maddeye dayandırmaktadır. Bunlar; önleme, koruma ve düzeltme. Uzman dermatologlar ile doğal içerikler kullanarak cildi en sağlıklı ve doğal biçimde korumak ve bakım yapmak asıl hedeflerindendir. Firma doğal olarak cilt bakımında yeniliklere öncülük etmekte ve bilime olan desteğini her zaman göstermektedir. Tüm dünyada da bilinen ve çokça rağbet gören markadır. Aynı zamanda birçok alanda üstün başarılar gösteren ve 2008 yılında Amerika ‘da bir numaralı güzellik dergisi olan Allure tarafından Skinceuticals Phloretin CF ürününü 2008’ in en iyi ürünü olarak seçmiştir.

Bu markanın ürünlerini cilt bakımınızda güvenle kullanabilirsiniz. Bu markanın ürünleri doğal içeriği ile cildinizdeki hasarı azaltmaya yardımcı olur.Markanın oluşturduğu seriler:

HİJYEN GRUBU:Blemish Age Defense Cleansing Gel; Solution

BAKIM GRUBU: Skinceuticals Serum, Eye Balm, Face Balm, Toner, UV SPF 50

TAMAMLAYICI BAKIM GRUBU: Eye Complex, Corrective Masque

Tüm bu gruplardaki ürünler cildinizi dış etkenlere karşı korur ve güçlendir. Cildinize derinlemesine bakım yapar. Bu ürünlerin yararlarını şöyle sıralayabiliriz.

 • Set içerisindeki ürünler cildinizi temizler. Cildinizi güçlendirir.
 • Kremsi formüllü jellerle cildi temizler ve gün içinde yüzünüzde biriken kir ve makyajı temizlemeye yardımcı olur.
 • Serum sayesinde cildinizde oluşan kırışıklık ve lekeleri gidermeye yardımcı olur.
 • Güneş kremleri cildinizi güneşin zararlı etkilerden korur.
 • Maske sayesinde cildiniz temizlenir ve cildinizi onarmaya yardımcı olur.
 • Bakım kremleri sayesinde cildiniz derinlemesine beslenir ve nemlendirmede yardımcı olur.

Birçok farklı cilt sorununa birden fazla ürün geliştiren ve uzman dermatologların önerdiği geniş ürün yelpazesine sahip olan dünyaca tanına bir marka olan Skinceuticals ürünlerini doğal içeriklerden oluşturmaktadır. Ünlü isimlerin de kullandığı ve önerdiği bir marka olan Skinceuticals cilt bakımınızda ve cilt temizliğinizde aynı zamanda zamana karşı oluşan yıpranmaya ve yaşlanma etkilerine karşı güvenle kullanabileceğiniz bir markadır.

Markanın ürünlerine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

https://www.narecza.com/skinceuticals

trendyandfriendly

5 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.