SPLAT Biocalcium Diş Macunu

 

Ağız ve diş sağlığı çok önemli ve asla ihmal edilmemesi gereken bir konu. Benim dişlerim oldukça hassastır ve son yıllarda epey problem çıkarıyorlar. Bir de üstüne eski işimin stresinden dolayı diş sıkma problemi eklenince oldukça sıkıntılı günler geçirdim. Bu nedenle diş macunu, diş fırçası, diş ipi gibi ürünler benim için oldukça önemli.


SPLAT  içeriğinde sentetik koruyucular bulundurmayan, doğal aktif bileşenlere yer veren, geniş ürün seçenekleri  bulunan, yeni nesil diş macunları üreten bir marka.

Ağız ve diş sağlığına yönelik o kadar çok ve ilgi çekici ürünleri var ki insan hangi birini seçeceğini şaşırıyor.

Örneğin : Ekspress serisinde herzaman her ortamda kullanabileceğiniz susuz, fırçasız kullanılan Temizleyici Köpük,
Profesyonel serisinde günlük kullanım için bioaktif diş macunları
Special serisinde çok ilginç içerikleri olan (deniz mineralleri, şili biberi ekstresi, siyah diş macunu gibi) beyazlatma, anti-virüs etkili diş macunları,
ve Çocuklara özel Junior serisi  ürünleri mevcut. Güvenli ve kusursuz temizleme için diş fırçaları da ürün seçenekleri arasında.

 

Sevgili Canan’ın düzenlediği etkinlikte bu ürünle tanıştık,   benim paketimden çıkan BIOKALSİYUM ‘lu diş macunu oldu. Tam da ihtiyacım olduğu üzere diş minesi onarımına yönelik, aynı zamanda beyazlık sağlayan bir diş macunu. İçeriğinde yumurta kabuğundan elde edilen Kalsiyum Laktat ve diş minesinin ana bileşeni olan nano Hidroksiapatit bulunuyormuş. Ayrıca hiçbir Splat diş macunu Florür içermiyor.

 

Tadı yok denecek kadar az, bu benim için büyük artı. Kokusu da çok keskin değil, ancak yeterince ferahlık hissi veriyor. Organik ürünlerde görülen çok köpürmeme durumu (evet yanlış ama ben köpürmeyen ürüne hala alışamadım) bu üründe geçerli değil, yeterince köpürüyor. Yaklaşık 20 gündür bu diş macununu kullanıyorum. Dişlerimi fırçaladıktan sonra soğuk  su içtiğimde hafif sızlama hissediyordum, çok çok azaldığını hatta bazen hiç sızlama olmadığını rahatlıkla söyleyebilirim.

Sonuç olarak çok sevdiğim ve diğer çeşitlerini denemek için sabırsızlandığım bir ürün oldu. Sizin deneyimlediğiniz ürünler varsa yorumlarınızı duymak isterim 🙂

 

admin

24 Comments

  1. siyah olanı yeni bitti benim de yakında yorumlayacağım :-)) ama ürünlerin satışa çıkmalarını heyecanla bekliyorum denemek istediğim daha çok ürünü var..

  2. Sevgili Nilgün takıntılı olduğum konuyu yazmışsın, çok da güzel anlatmışsın. Sen nereden satın aldın? Mutlaka kullanacağım. Sıradan şampuanlarla özel şampuanlar ne kadar fark ediyorsa bence diş macunu da aynı şekilde.

    • Bu diş macunu bize bir etkinlikte hediye edildi, benim de bu sayede haberim oldu. Beğenince nereden bulabilirim diye bayağı araştırdım. Örneğin Yıldız'da Alper Armağan Eczanesinde satılıyormuş ((0312) 442 9390) Bir de geçenlerde artık Gratis'lerde de satılacak diye bir haber okumuştum umarım doğrudur.

  3. Dün bir arkadaşa daha yazmıştım. Ben sensodyn kullanıyorum yıllardır ve çok memnunum. sanırım bir yamuğunu görene kadar da bırakmam

  4. Markayı çok beğenerek kullanıyorum ama favorim chili ve white plus artık onlardan şaşmam 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.