TATI Beauty Textured Neutrals Vol.1 Palet İncelemesi

 

Makyajlarını ve ürün incelemelerini çok beğendiğim ünlü güzellik gurusu Tati, geçtiğimiz yılın sonlarında nihayet kendi markasını çıkardı. Textured Neutrals Vol. 1 Paleti  hem renk skalası, hem de farklı dokularıyla büyük ses getirdi. Aynı Jeffree Star gibi Tati’nin de paleti satışa çıktığı andan itibaren kısa sürede tükendi. Bu bir satış politikası mı bilmiyorum ama uzun süre satış listesinde sıra bekledikten sonra nihayet mutlu sona ulaştık.  Ve baştan şunu söyleyebilirim ki kesinlikle beklemeye değen şahane bir palet !!!

 

Paletimiz  siyah karton bir ambalajda geliyor. İç kapağının  tamamen kaliteli ayna olması harika. Benim için önemli olmasa da karton ambalaj maalesef tozu ve parmak izlerini belli ediyor. Palet  Amerika’da üretilmiş, %100 Vegan ve hayvanlar üzerinde test edilmemiş!

Kapağı açtığımızda adına uygun olarak sıcak natürel tonlardan oluşan 24 adet far ile buluşuyoruz. Paletin renk skalasında  farklı bir tasarıma gidilmiş. Çok sevilen sıcak  6  renk tonu, 4 farklı dokuda sunulmuş. Her renk sırasına  bir isim verilmiş.

 

 

  • Memory: Füme siyah tonlar
  • Ritual: Çikolata kahveleri
  • Story: Portakal tonları
  • Soothe : Camel tonlar
  • Aura: Krem tonlar
  • Poet: Bordo/erik tonları

Bu renkler  Mat, Işıltılı, Metalik ve Glitter  olmak üzere 4 farklı dokuda sunulmuş.

Pigmentasyonları mükemmel. Renkler birbiriyle kolayca karışıyor. Baza gerek kalmadan yoğun bir renk veriyor ve günboyu yerinden oynamıyor. Buna karşılık temizlemesi de çok kolay (Jeffree Star palette bazı renkler çok zor temizleniyordu)  Gelin tek tek her dokuya yakından bakalım.

 

MAT 

Oldukça yoğun pigmentli ve ipeksi dokuda farlar. Kolayca uygulanıyor ve birbiriyle kolayca harmanlanabiliyor. Az çabayla profesyonel makyaj görüntüsüne kavuşabilirsiniz.

 

 

 

 

IŞILTILI

İçinde minicik pırıltılar bulunan yoğun pigmentli farlar. Fotoğrafta tam yansıtamasam da bordonun içinde minik mavi ışıltılar, turuncu ve siyahtaki gold ışıltılar gerçekten çok güzel. Parmakla uygulamada çok güzel sonuç veriyor.

 

 

METALİK

Yoğun bir metalik etkisinden çok saten/metalik diyebilirim. Yumuşacık yağ gibi kayan, kolayca transfer edilen kremsi yapıda farlar. Auro sırasındaki krem rengi aydınlatıcı olarak da güzel duruyor. Kuru olarak çok güzel ama ıslak kullanımda da efsane sonuç veriyor. Özel gün makyajları için mükemmel olur.

 

 

GLITTER

 

 

Palette özellikle Glitter sırası beni korkutmuştu. Çünkü preslenmiş glitter farlar, genelde uygulaması zor, bir yapıştırıcı baz ile uygulanmadığında 5 dk içinde bütün yüze bulaşan, göz kapağında biriken, yapıları kötü  farlar olur. Ancak  bu palette Tati,  farların içeriğinde Hindistancevizi yağı kullanmış. Kremsi jel kıvamında  inanılmaz bir doku oluşturulmuş. Parmağınızın ucuyla dokunmanız yetiyor ve yağ gibi kayan yoğun bir ışıltıya kavuşuyorsunuz. Her rengin içinde  altın, mor, pembe, yeşil minicik ışıltılar var. Gerçekten vurucu bir  etki sağlıyor.

 

 

Bu paletle ilgili yorumlarda  ColourPop paletlere benzetenler olduğunu okumuştum. Elimde Colour Pop’tan bolca palet ve far var ve benim yorumum net: Alakası yok!

Palet’ler sadece Tati’nin kendi internet sitesinde satılıyor ve fiyatı 48 dolar. Paletin büyüklüğü ve kalitesi düşünüldüğünde fiyat gayet makul tutulmuş. Alma imkanı olanlara kesinlikle tavsiye edeceğim bir palet. Tati bir açıklamasında gelecek  30 koleksiyonun hazır olduğunu söylemişti. Merakla ve sabırsızlıkla bekliyorum 🙂

 

trendyandfriendly

3 Comments

  1. En çok glitter sırasını merak ediyordum ki harikaymış güle güle kullan alma şansım olursa hiç kaçırmam

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.