Timeless Truth Maskeler

Özellikle yüz bakım maskeleriyle adını duyuran Uluslararası ödüllü Timeless Truth markası bir süre önce denemem için bu meşhur maskelerinden 2 farklı çeşit göndermişti. İlk kullanımda bile maskelerden öyle  memnun kaldım ki devamında kendim de alarak 1 aylık kür olarak denedim. Bu güzel maskeleri sizlerle de  paylaşmak istiyorum.

 

EGF Biyoselüloz Maske

EGF (Epidermal Büyüme Faktörü) Biyo-Selüloz Maske yaşlanma karşıtı yani anti-aging bir maske.  Cildimizdeki sıkılık,nem ve ışıltı kaybını hedef alıyor. Cildin dış katmanındaki hücre onarımını hızlandırarak çizgi ve kırışıkların iyileşmesine yardımcı oluyor.  Ciltteki hücreleri harekete geçirerek daha fazla kolajen üretmelerini, cildimizin daha yumuşak ve sağlıklı görünmesini sağlıyor. İçeriğinde ciltte hücre çoğalımını teşvik eden EGF faktörü dışında, parlaklık ve ton eşitliği sağlayan Arbutin, cilde yumuşaklık ve esneklik veren Biyo Marin Elastin ve vazgeçilmezimiz Hyalüronik Asit bulunuyor.

Maskenin iki yüzünde de koruyucu tabakalar var. Bir tarafında file, bir tarafında kağıt olan koruyucuları çıkartarak  temiz cildimize maskeyi yerleştiriyoruz. Maskenin yapısı kağıt değil, slikonumsu. Cildinize tam olarak yapışıyor ve maske cildinizdeyken istediğiniz gibi hareket edebiliyorsunuz.

 

15-20 dk kadar bekletiyoruz. Maskeyi çıkardıktan sonra yüzümüzde kalan serumu masajla cildimize (boynumuz ve dokelte bölgemiz dahil) yediriyoruz. İlk kullanımda bile cildinizdeki ipeksi yumuşaklığı ve canlılığı farkediyorsunuz.

Maske tek kullanımlık ve açıldıktan sonra tekrar kullanmayın yazıyor. Ancak paketin içinde bolca serum var. Ben maskeyi sabah uygulayıp paketin içinde kalan serumu da ağzı kapalı şekilde buzdolabında bekleterek, akşam yatmadan önce tekrar uyguluyorum. Kendimce haftalık yoğun bakım gibi 🙂

 

Kar Lotusu Biyoselüloz Maske

Bu maske özellikle ciltteki lekeleri hedefleyen bir maske. Koyu lekeleri ve serbest radikallerin yol açtığı hasarı gidermede etkili. Yine kolajen üretimini tetikleyerek cilt dokusunu besliyor, cildin üst katmanlarını  nemlendiriyor. Cildin daha ışıltılı ve yumuşak görünmesine yardımcı oluyor. Maskenin şekli ve kullanımı aynen  yukarıda yazdığım gibi.

Bu markada  denemek istediğim başka maskeler ve serumlar da var. Özellikle Ödüllü Elma Kök Hücre Maskesi ve Lüks Altın Siyah Kömür maskesi listemde ilk sıradalar.

Sizin  denediğiniz ürünler varsa yorumlarınızı okumak isterim.

 

 

trendyandfriendly

4 Comments

  1. 2-3 tane de bende var bu maskelerden bir rutin olarak kullanmak lazım ki işe yarasın diye düşünüyorum..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.