Turuncukasa – Bioderma Photoderm Max Ultra-Fluide Spf 50+ Güneş Kremi

Ben tam bir yaz mevsimi aşığıyım. Sabah kalktığımda güneş pırıl pırıl parlıyorsa benim için harika bir gün başladı demektir.Tabii benim gibi lekelenmeye, çillenmeye eğimli bir cilde sahipseniz güneşi bu kadar sevmenin bedeli ağır olabiliyor.
Öte yandan cildimi koruyacağım diye güneşten kaçtıkça da vücudumda D vitamini kaynaklarım sınırların altına inmiş. Demek ki doğru bir güneş koruyucu eşliğinde güneşten maksimum fayda sağlamak gerekiyor.

Güneş koruması deyince en sevdiğim markalardan biri BİODERMA‘dır. Bioderma, klasik güneş koruyuculardan farklı olarak cildi korumasının yanında, cildin kendi savunma sisteminin de güçlendirilmesine yardımcı oluyor. Bu sayede filtreden önce ciltte güçlü bir koruma sağlıyor. Eh bize kalan da rahatça güneşin keyfini sürmek 🙂

 

Ben de geçtiğimiz günlerde, harika indirimleriyle gönlümüzü fetheden Turuncukasa’dan gelen güzel teklifi değerlendirerek Bioderma ‘nın geniş ürün yelpazesi içindeki güneş ürünlerinden yüzüm için Bioderma Photoderm Max UltraFluid SPF50+  renksiz güneş kremini  tercih ettim.

Bu kremi özellikle hassas, açık renk ve lekelenmeye/çillenmeye eğimli ciltlerin kullanımına uygun olduğu için seçtim. Ayrıca cildi foto yaşlanmaya karşı da koruyor. Parfümsüz olması benim için artı puan. Hipoalerjenik ve suya dayanıklı bir ürün.

 

Ürün 40 ml.lik bir tüpte geliyor. Gözüme küçük görünse de az miktarda ürün (1 çay kaşığı kadar) tüm yüzüme yeterli geldiğinden yaklaşık 3 ay rahatça yeteceğini düşünüyorum.

Krem oldukça akışkan bir yapıya sahip.Tüpün ince ucu elimize alacağımız miktarı kontrol etmemize yardımcı oluyor. Yüzünüzde beyaz beyaz kalmıyor kolayca emiliyor.

Artık hepinizin bildiği gibi güneş kremlerini güneşe çıkmadan 20 dk. önce sürmemiz gerekiyor ki etki etsin. Ben de sabah cilt bakım rütinimi en son güneş koruyucumu sürerek tamamlıyorum. Hazırlanıp evden çıkana kadar bu süreyi geçirmiş oluyorum.
Siz de benim gibi açık renkli, hassas ve çillenmeye meyilli bir cilde sahipseniz Bioderma Photoderm Max Ultra Fluid SPF50+ sizin için uygun bir koruyucu olabilir.
Turuncukasa’da  %30 indirimle satılan bu kremi 47,25 TL’ye alabilirsiniz. Ayrıca Turuncukasa’da pekçok güneş ürününde harika kampanyalar sizi bekliyor benden söylemesi 🙂

 

 

admin

19 Comments

  1. Hep güneş olsa ama yanmasak, yansak bile çillenmesek, lekelenmesek! ne güzel olurdu :))) Yüzüm güneş görünce elektrik çarpmış kadar korkuyorum valla…Hadi bu yazın lekesiz geçecek inşallah.

    • bu ürünün yağlı ve karma ciltler için olduğu belirtilmiş. Formülü yağsız..Benim cildim kuruya yakın, ancak aşırı hassas, beyaz ve çillenmeye yatkın..ilk sürdüğüm anda parlak duruyor..ancak 15-20 sn. de cildim tamamen emiyor. Ancak yağlı ciltlerde tamamen mat durur mu emin değilim, sanki parlama yapabilir diye düşünüyorum.

  2. Bioderma' nın güneş ürünlerine ben de çok güveniyorum, ayrıca lekelenmeye eğilimli ciltler için de olması güzelmiş 😉
    Güle güle kullanın… :))

  3. Güneşin zararlı ışınlarından mutlaka korunmak gerek. Ben fala güneşlenmeyi de sevmiyorum. Mümkün olduğunca da yüksek faktörlü koruyucu kullanıyorum. Hele ki çocukları mutlaka korumamız gerek güneşten…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.