Veee LOST BİTTİ!

Dünyanın en çok izlenen, televizyon tarihinin en çok konuşulan dizisi LOST Pazar günü yayınlanan final bölümüyle bitti ancak tartışmaları bitmiyor.

İki günde 22 bölüm seyrederek kafayı sıyıran bendeniz de finalden memnun kalmayanlar grubundayım ama yine de olsun aylarca konuşturdu, Jack, Sawyer, Richard (benim gizli kahramanım oydu:) Kate gibi karakterlerle tanıştırdı, kafayı acaip meşgul etti :)).


Dizinin finalini henüz izlemeyenler olabilir bu yüzden elbette sonunu yazmayacağım ama ekşisözlük’te okuduğum ve beni çok güldüren bazı yorumları paylaşmak istedim:


– Ulan koskaca 6 sezonun sonunda, yalnızca “Kate, Jack’e mi kalır, yoksa Sawyer’a mı?” sorusuna elle tutulur cevap verdi yapımcılar.

– Lost’u en iyi özetleyen atasözü: Bir deli kuyuya taş atmış kırk akıllı çıkaramamış.
– Az önce denedim, sezonları 4-5-6-1-2-3 sırasıyla izleyince tüm sırlar çözülüyor, hiçbir soru işareti kalmıyor.
– 6 sezon bize dostluk, sevgi, aşk vermiş de haberimiz yokmuş. Adaya düşesim geldi. Herkes kardeş, herkes sevgi pıtırcığı. Hoş ne iz sürebilirim ne de öyle yamaçlardan, helkopterlerden denize atlayabilirim. Ama özendim işte.

– Ona buna selamlarını çaktıktan sonra final bölümüyle herkese çakmış olan dizidir.

– Onu öldür, bunu döndür. Sonunda da hiçbir soruya cevap verme. İşte Lost budur.

– Yahu ben bu diziyle ilgili her şeyi anladım da Hurley nasıl kilo vermiyor onu hiç anlamadım. Ulan gün boyu adanın bi yanından öbür yanına yürüyosun, yemek desen ormandan topladığın meyve sebzeden ibaret, hala dombilisin be Hurley.

– Öyle bir 6 sezonluk dizi olmuştur ki, ne ilk bölümünü izleyen, ne de son bölümünü izleyen hiçbir şey anlamamıştır.

Sizin yorumlarınız neler ?

admin

11 Comments

 1. her şeyi o kadar karıştırdıktan sonra bu diziyi nasıl bağlarlar diye düşünüyordum. Ama senaristler hiç düşünmemiş, pembe dizi misali bir finalle işten sıyrılmışlar.

 2. ben her zamanki gibi sawyer'ın fotosunu gördüğüm an orda kaldım yazının gerisine pek konsantre olamadım sorry 😀 zaten bu yüzden lostu seyredemiyordum çünkü seyretsem de bu şahane varlık yüzünden bişey anlamıyordum 😀

 3. yorumlar gercekten cok komik…oturup 6 sezonu'da izleyesim geldi :)….evet, utanarak söylüyorum, ama ben lost'u hic izlemedim. sadece ilk sezon'da bir kac bölüm. bugün twitter'da sürekli "bölümü izledim, agladim" diye haberler okudum. gercekten aglanilacak bir son'la mi bitti?!

  take care!

 4. Hande'cim aynen katılıyorum..
  Hülyaaaa ben bir tanesini seçemiyordum, her bölüm farklı birine takılıyorum..ikizler burcu işte :)))
  Aydilber, yarım bırakma seyretmeye değer 🙂
  Öykücüm, aynı durumdayım 🙁
  Burcu'cum,dizinin gidişatı gereği beklentiler çok yüksekti, ama yine de seyret 🙂

 5. valla 2 gündür evde işte her yerde sereden kim varsa nedir şimdi muabbetleri dönüo, bi tane adam görmedim bırak içine sinmeyi, anlamış olan :))

 6. Hülyacım walla haklısın, kırık bir gözlük bile bu kadar mı yakışır :)))
  Lokum'cum, ben 5.sezonda tamam dedim, anlamıyorum artık beyin iflat etti seretmicem, ama dayanamadım gene , sonra da böle huzura erdik işte:)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.