Vıchy Lıftactıv Serum10 serisi

WP_20170427_14_38_41_Pro

 

Vichy ürünleri,  içeriklerinde bulunan  Termal Su ile cilt sağlığımız için olumlu etkileri bulunan ürünler.  Lift Activ Serisi özellikle yaşlanma karşıtı bakım ve sıkılık vaadediyor. Hassas ciltlerinde kullanabileceği bu ürünlerden  yüz serumunu firma denemem için göndermişti, göz serumunu da Sevgili Başakcığım hediye etti. Böylece birlikte kullanarak etkilerini gözlemleyebildim.

 

WP_20170427_14_40_16_Pro

 

Liftactiv Serum10 Göz ve Kirpik serumu merak etmemdeki en büyük neden güçlü kirpikler vaadetmesiydi. Bu nedenle tam da önerildiği şekilde, oldukça düzenli olarak kullandım.

 

WP_20170427_14_42_34_Pro

 

Ürün 15  ml. lik pompalı bir şişede geliyor. Açıldıktan sonra 6 ay içinde tüketilmesi gerekiyor. Çok az miktarı yeterli geldiğinden şişe yaklaşık 3 ay kullanımıma yetti.

 

WP_20170427_14_48_15_Pro

 

Kimler için uygun? Göz çevresinde yaşlanma belirtileri başlayan, ışıltı kaybı ve kirpiklerinde zayıflama hisseden 35 yaş üstü için uygun bir ürün. Paraben içermiyor ve hypoalerjenik. Benim çok hassas göz çevremde herhangi bir rahatsızlık yaratmadı.

WP_20170427_14_55_53_Pro

 

Bu ürün için özel bir uygulama tekniği sunulmuş:

– bir damla serumu orta parmaklarınıza alıyorsunuz.

– gözlerinizi kapatıp tüm göz çevrenize ve kirpik diplerinize hafif tampon hareketlerle uyguluyorsunuz.

– son adım olarak işaret parmaklarınızı kirpik köklerine yerleştirerek, uçlarına doğru nazikçe kaldırma hareketleri yapıyorsunuz. Bu şekilde ürün kirpiklerinize de nüfuz etmiş oluyor.

 

WP_20170427_14_53_53_Pro__highres

 

Etkilerine gelirsek:bu bir serum,  tek başına kesinlikle yeterli değil, üstüne mutlaka nemlendirici göz kremi gerekiyor. Ayrıca göz çevresini sanki bir film tabakası gibi kapladığından makyaj öncesi kullanıma çok uygun değil. Çünkü serum sonrası makyaj yapmaya kalktığınızda o film gibi tabaka soyuluyormuş gibi  kalkmaya başlıyor. Bu nedenle ben sadece akşamları kullandım. Kirpiklere ise etkisi gerçekten var. Mucize sonuçlar beklemeyin ama kullandığım süre boyunca kirpiklerimde çok az dökülme yaşadım. Farkedilir miktarda bir uzama da gözlemledim. Ancak bu kalıcı bir etki değil. Bu tarz ürünleri sürekli kullanmak gerekiyor.

 

WP_20170427_14_51_52_Pro__highres

Diğer ürünüm ise  Liftactiv Serum 10 Supreme Yüz Serumu.   Yine yaşlanma etkilerine karşı etkili, kırışıklık karşıtı ve sıkılaştırıcı bir yüz serumu. İçeriğinde çok sevdiğimiz Hyaluronik asit de bulunuyor.

WP_20170427_14_49_35_Pro__highres

 

30 ml. lik damlalıklı cam bir şişede geliyor. Açıldıktan sonra 12 ay içinde tüketilmesi gerekiyor. Paraben içermiyor.

 

WP_20170427_14_56_26_Pro

 

Serumu sabah-akşam temiz cildime, nemlendiriciden önce uyguladım. İki damla ürün tüm yüze yeterli geliyor. Çok hafif pudramsı bir kokusu var.  Cilt tarafından kolayca emiliyor. Makyaj öncesi kullanılabiliyor. Hatta güzel bir baz oluşturuyor.

Kullanmaya başladıktan sonra 10. günden itibaren gözle görülür sonuçlar vaadediyordu. Çok şükür henüz kırışıklık problemim yok. Ancak daha sıkı ve aydınlık bir cilt herkesin hayalidir 🙂 Kullanmaya başladıktan 4-5 gün sonra bile cildimdeki aydınlık etkiyi fark ettim. Düzenli kullanımla ilk ay sonunda cildimde ciddi bir dirilik, canlılık gözlemledim. Kış mevsimi nedeniyle daha önce yaşadığım mat ve kuru görünümü asla yaşamadım. Ürün  konsantre olduğundan 1 şişe yaklaşık 2.5 ay kadar yetiyor. Bu tarz ürünlerden kısa sürede  olağanüstü sonuçlar  beklememek, düzenli olarak kullanmak gerekiyor.  Ben de set olarak oldukça düzenli kullanmamın da etkisiyle bu ürünlerden oldukça memnun kaldım.

Sizin deneyimlediğiniz Vichy ürünleri varsa yorumlarınızı okumak isterim .

 

 

 

trendyandfriendly

12 Comments

  1. Göz serumunun kirpiklerine olumlu etki etmesine çok sevindim Nilgün! Ben kesinlikle o kadar uğraşarak kullanamazdım, sen hakkını vermişsin! Yüz serumunu ise aşırı merak ettim yazını okuduktan sonra. Gerçi Ordinary ürünlerine sardım ama, kampanyalı vs yakalarsam Vichy serumu alırım gibi. Öptüm çok!

    • Teşekkürler Başakcığım, düzenli kullanmadığımda hiçbir işe yaramadı, ben de dikkatli ve düzenli kullandım 🙂 Ordinary benim de aklımı çelmiyor değil, öperim canım 🙂

  2. Nilgün’cüm, göz serumunun işe yaramasına çok sevindim, özellikle kirpiklerim için ben de deneyebilirim Yüz serumu da sanırım bana uygun olacaktır, bir indirim yakalarsam aklımda olsun Çok öptüm❤️❤️

    • Blanacığım, kirpikler için şimdi bir yağ karışımına başladım.. İşe yararsa paylaşırım. Yüz serumundan memnunum, indirimde mutlaka dene canım. Sevgiler

  3. Kirpik uzatma etkili ürünleri düzenli kullanamadığım için hiç bakmıyorum ama serum denemek isteyebileceğim bir ürün kesinlikle.Güle güle,mutlulukla kullan ♥

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.