Vichy Mineral 89 Göz Çevresi Bakımı

 

 

Cilt bakımımızda en çok özen göstermemiz gereken bölge göz çevremiz.  Göz çevremizdeki ince çizgiler, torbalar, morluklar, kuru görünüm çoğumuz için  en önemli cilt sorunlarından biri olmuştur. Bugün tüm bu sorunlara aynı anda müdahale ederek göz çevresi bakımımızı gerçekleştireceğini vaadeden bir ürünü inceliyoruz : Vichy Minéral 89 Göz Çevresi Bakımı! Ürünün tüm cilt tiplerine uygun olduğu belirtilmiş. Biz de @audreyyblog ve @buraliolmayan ile birlikte üç farklı cilt tipinde bu ürünü denedik ve  yorumlarımızı sizinle paylaşıyoruz.

Bu üründe  iki önemli içerik bulunuyor: cildi güçlendirip dengeleyen, yenileyen %89 oranında Vichy Mineralli Termal Suyu ve cildi neme doyuran hyalüronik asit. Bunlarla birlikte yorgunluk belirtileriyle savaşan kafein de eklenince, sabah/akşam cilt bakım rutinimize ekleyebileceğimiz çok yönlü bir ürün ortaya çıkmış. Aynı zamanda  makyaj bazı olarak da kullanabiliyoruz.

 

Benim cildim oldukça kuru ve hassas, aynı zamanda kontakt lens de kullanıyorum. Sabah ve akşam , 1-2 pompa ürünü temiz göz çevreme hafifçe masaj yaparak uyguluyorum.  Yapısı son derece hafif. Cilde uyguladığınız anda eriyip cilt tarafından emiliyor. Sıcak yaz günlerinde cildimi nemlendirmek için gayet yeterli geldi. Cildime verdiği yumuşak ve nemli hissi sevdim.  Ancak soğuk Ankara ayazında, cildim ekstra kuruduğundan tek başına yeterli gelmediğini gördüm. Gündüz yine tek başına kullandım ancak gece bakımımda ekstra yoğun bir göz kremiyle birlikte uyguladım.  Makyaj öncesinde, gözaltlarım için  gayet iyi bir  baz oldu. Kapatıcının çizgilere dolmasını engelleyerek, kuru görünümü engelledi.

 

Parfümsüz olması benim gibi koku hassasiyeti olanları mutlu eder. Kullandığım süre boyunca hiçbir alerjik reaksiyon yaşamadım.

Benim gibi kuru ve hassas göz çevreniz varsa, şikayetiniz göz çevrenizde ince çizgilenme, kuruluk ve hafif morluk ise sevebileceğiniz bir ürün olduğunu düşünüyorum. Daha ileri yaşlar ve şikayetler için göz çevresi kreminize destek olarak faydalanabilirsiniz.

Yağlıya dönük  karma ciltler için Sevgili İrem’in yorumlarını

http://audreyinsekerleri.blogspot.com/

Hassas,alerjik ve egzama sorunu olan ciltler için Sevgili Gül’ün yorumlarını

http://www.buraliolmayanlarlokali.com/

okumanızı tavsiye ediyorum.

 

 

trendyandfriendly

4 Comments

  1. kapatıcıyı düzgün göstermesi çok sevdiğim bir özellik oldu.. gece bakımı için çok yeterli bulmadım ama ama daha yoğun bir kremle takviye edilir tabi mesela slow age düşünüyorum.. :-))

  2. Ağırlaştırmadan nemlendirmesini sevdim. Yaz sıcağında da çok rahat kullanılır 😉

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.