Yaşam Dükkanı – Absolution serisinden Serum ve Maske!

WP_20160218_12_08_13_Pro

 

Bu yazımda detaylarını yazdığım  #yeniyildasihirlimaviyle etkinliğindeki sponsorlarımızdan biri Yaşam Dükkanı’ydı.  Adımıza hazırlanmış güzel paketin içinde,  Absolution markasına ait bir serum ve maske bulunuyordu.  Denediğim  tüm ürünlerinden gayet memnun kaldığım Yaşam Dükkanı’nın “organik sertifikalı” bu ürünlerini de hemen denemeye başladım.

Absolution serisi cildimize ihtiyaç duyduğu nemi sağlarken yaşlanmasını da önleyen, cildi toparlayıp sıkılaştıran bir seri.

 

WP_20160218_12_09_19_Pro

Absolution Le Serum Anti Soif – Koruyucu, nemlendirici, gözenek sıkılaştırıcı, parlama önleyici serum!

%99.41 oranında doğal içeriğe sahip bu serum, görüldüğü gibi cildimiz için pekçok  şey vadediyor. Paraben, PEG, Fitalat,  parfüm, suni renklendirici içermiyor ve hayvanlar üzerinde test edilmemiş.

Güçlü nemlendirme özelliği  içeriğindeki Aloe Vera’dan  kaynaklanıyor. Yine içinde bulunan Scutellaria, mutluluk molekülü olarak adlandırılan beta-endorfin üretimini teşvik ediyormuş-ki fazla mutluluk molekülü beni bozmaz 🙂 Cildi yumuşatıp yatıştıran mürver çiçeği, gözenekleri sıkılaştırıp parlamayı kontrol altına alan  ahududu, hercai menekşe ekstraktı, nane, adaçayı gibi pekçok güzel içerik de serumda bulunuyormuş. (daha detaylı içerik bilgisine buradan ulaşabilirsiniz)

WP_20160218_12_10_12_Pro

Ben önerildiği gibi sabah ve akşam cildimi temizledikten sonra bir-iki  nohut tanesi kadar alarak cildime hafifçe masaj yaparak uyguladım. Üzerine nemlendirici de uygulanıyor ama ben bir süre etkisini gözlemlemek için nemlendirici kullanmadım. Kuruya dönük bir cildim olmasına karşın tek başına serum bile cildimi çok güzel nemlendirdi. Hafifçe turunçgil kokusu ferahlık veriyor.  Gözenek problemim olmadığından bu konuda yorum yapamayacağım.  Ancak gün içinde özellikle T bölgemde oluşan parlamayı azalttığını rahatlıkla söyleyebilirim. Zaten yüzünüze  sürdüğünüzde de mat bir bitiş sağlıyor. Serum tüm cilt tiplerinin kullanımına uygun.

 

 

WP_20160218_12_09_38_Pro

Absolution Le Soin Repulpant – Nemlendirici, kırışıklarla savaşan, gençleştirici yüz maskesi!

%99 oranında doğal içeriği bulunan bu maske de Paraben, PEG, Fitalat, parfüm ve suni renklendirici barındırmıyor, hayvanlar üzerinde test edilmemiş.

İçinde,  bir çeşit mantar olan beyaz koru kulağı özü bulunuyormuş ve bu da cilde  yüksek düzeyde nem vererek cildin koruyucu bariyerlerini yeniden inşa ediyor, hücre oksidasyonu azalarak erken yaşlanmayı önlüyormuş. Ayrıca içeriğindeki  cildin büyüme faktörü üzerinde etkisi olan ve nadir bulunan bir vitamin olan U vitamini, kolajen yıkımına neden olan  enzimleri etkisiz kılarak kırışıklarla savaşıyormuş. Bunun gibi pekçok etken madde barındırdığını okuduğum bu maskeyi elbette hemen kullanmalıydım.

 

WP_20160218_12_11_22_Pro

 

Haftada iki kez temiz cildime uyguladım. Maske o kadar hafif ki hergün bile kullanabilirsiniz.  10 dk. kadar beklettikten sonra ıslak pamuk ile fazlasını cildimden temizledim. Zaten çok kalın bir tabaka sürmek iyi değil, kururken rahatsız edici bir his veriyor. Akşam uyguladığım maskenin ardından serumumu sürüp yattım. Sabah  dinlenmiş ve  yumuşamış, daha diri bir ciltle uyandım. Nemlendirme etkisini çok beğendim. Bu maskeyi özellikle kuru ve çizgilenmeye meyilli ciltler çok sevecektir.

 

Yaşam Dükkanı’nda  bazı ürünlerin fiyatları yüksek gelebilir. Ancak pekçok ürünün deneme veya seyahat boyları da bulunuyor. Sitesini inceleyerek merak ettiğiniz ürünleri bu şekilde deneyebilir, cildinize uygun olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

 

Bu güzel ürünler için Yaşam Dükkanı’na ve Sevgili İlknur’a teşekkür ederim.

 

 

trendyandfriendly

27 Comments

  1. 35imden sonra ben de artik bilgi sahibi olayim diyorum 🙂 Baya bir gec kalmis olabilirim ama takip edecegim ilk kisisel bakiim urun blogu olacaksiniz.

  2. 35’imden sonra artik ben de biraz bilgi sahibi olsam iyi olacak. 🙂 Cok gec kalmis olabilirim 😛 ama kisisel bakim urunleri ile ilgili ilk defa sizi takip edecegim.Bilgiler icin tesekkurler.

  3. yaşam dükkanı ürünleri organik oldugu için benim de ilgimi çekiyor.. hatta Absolution La Creme du Teint deneyimimi aktarmıştım.bunlar da aklımda olsun 🙂

  4. Absolution renkli nemlendirici benimde sevdiğim bir ürün oldu.Bu iki ürün de dikkatimi çekti.Elimdekiler azalsa da sipariş verebilsem…

  5. gündüz kremi ve renkli nemlendirici kullanıyorum gayet memnun kaldığım ürünler özellikle o hafif bitki kokusu da çok hoş bence..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.