Yves Saint Laurent Touche Éclat Blur Primer

WP_20170131_14_30_20_Pro

Makyaj bazları artık makyaj rutinimizin değişmez parçası olmuş durumda.  Hiç makyaj yapmadığımız günlerde bile cildimizin görünümünü güzelleştiren bazlar favorimiz. Bu yazının konusu ise Yves Saint Laurent Touche Éclat Blur Primer !

 WP_20170131_14_36_09_Pro

İçindeki altın ışıltılarıyla ilk anda cazibesine kapılacağınız bu baz, flu gösteren ve cilt kusurlarının görünümünü azaltan aydınlatıcı bir ürün.  Gözenek görünümünü minimale indiriyor, cilt dokusunu kadifemsi ve pürüzsüz hissedilir hale getiriyor.

 WP_20170131_14_34_15_Pro

İçinde mısırözü, kayısı çekirdeği, passiflora ve pirinç kepeği yağı olmak üzere 4 zengin besleyici yağ bulunuyor. Bu da cilde yağlandırmadan yumuşacık bir his veriyor.

Blur efekti verdiği kesinlikle doğru. Flulaştırma etkisiyle, gözeneklerin  ve ince çizgilerin görünümünü optik olarak azaltıyor. İncecik şeffaf bir tabaka oluşturarak, ışığı kırıyor ve blur etkisi yaratıyor.  Ancak bu etkiyi fondöten altında değil de tek başına kullandığımda daha çok hissettim. Fondötenle kullandığımda ise ışıltı etkisini net olarak gözlemledim.

Makyajın dayanıklılığını arttırması konusunda diğer bazlardan çok daha uzun süre dayanıyor diyemem. Ancak 5-6 saat makyajımın bozulmadan kaldığını söyleyebilirim. Hatta yağlı cilde sahip bir arkadaşım da denedi ve 4 saat kadar cildinde yağlanma hissi yaşamadığını belirtti.  Ayrıca ürün nonkomedojenik ve hassas ciltler de dahil tüm cilt tiplerine uygun.

 WP_20170131_14_38_19_Pro

Tek pompa tüm yüzünü için yeterli geliyor. Yüzünüzün merkezinde dışa doğru, nemlendirici sürer gibi uyguluyorsunuz. Kolayca dağılıyor. 10 sn. kadar beklemeniz  yeterli, üstüne ister makyajınızı uygulayın ister hiçbirşey sürmeyin. Cildiniz  hazır!.

Ürünün orjinali 30 ml.lik kutuda geliyor. Bana marka tarafından 3 adet 10 ml.lik ürün testerı verilmişti.  Yani bir kutuyu bitirmiş oldum. Haftada 2-3 gün kullandım ve yaklaşık 2 ay gitti. Bittikçe alınacak ürünlerimin listesine bir yenisini daha eklemiş oldum.

 p397615-av-01-hero

trendyandfriendly

7 Comments

  1. ay görünüşü falan nyx’in honey dew me up primerın aynısı onun blur efekti yok ama hafif bir ışıltı etkisi var buna da bakayım Boynerde falan dokusu nasıl benziyor mu diye..

  2. Ya görünüşü bile lüks, bayıldım!!! NYX’in şu altın ışıltılı bazına benzettim :)) Sana ondan da getireyim de bak bakalım muadili olur mu? Öperim çok!

  3. Görüntüsü bile şahane! Ben fondöteni merak ederken şimdi listeme baz da eklendi 🙂 Güle güle kullan Nilgün’cüm, sevgiler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.