CERAVE NEMLENDİRİCİ KREM

 

 

Bu hafta  #birürünüçyorum yazılarımızda, bloğumun 10. yılını kutladığımız etkinliğimizde gönderilen CeraVe markasının “kuru ve çok kuru ciltler” için olan nemlendirici kremini inceliyoruz.

Cerave Nemlendirici Kremin en önemli özelliği, içeriğinde 3 temel seramid ve hyalüronik asit bulunması. Bende oldukça kuru ve hassas cildimde denemek için soğuk Ankara kışını bekledim.

 

* Seramidler cildiğimizde doğal olarak bulunur ve koruyucu cilt bariyerinin etkinliği için gereklidir. Seramidler azaldığında ciltte kuruluk, kaşıntı ve tahriş görülebilir

 

 

Bu krem hem tüp hem de kavanozda olmak üzere iki farklı boyda satılıyor. Bize gönderilen 50ml lik tüp içinde olan.

Kremi elinize aldığınızda oldukça yoğun. Hatta ciltte yapış yapış kalacakmış gibi bir his veriyor. Buna karşılık sürdüğünüzde çabucak emiliyor ve yağlı bir his bırakmıyor, cildiniz günboyu nemini koruyor. İçinde spf olmaması nedeniyle üstüne mutlaka bir güneş kremi uygulamam da gerekti.  Geceleri ise genelde bir serum desteğiyle kullandım. Ancak tek başına sürüp yattığımda da  cildimde bir rahatsızlık hissetmedim. Verdiği nem yeterli geldi.

Bu krem hem çocuklar hem yetişkinler için uygun. Hem yüzünüzde hem vücudunuzda kullanabilirsiniz. Fiyat olarak oldukça ekonomik. 50ml, lik tüp,  çeşitli dermokozmetik sitelerde 25-30 TL. arasında satılıyor.  Parfüm içermemesi de benim gibi koku hassasiyeti olanlar için büyük artı. İçeriğinde tartışmalı petrolatum olmasaymış daha da iyi olabilirmiş.

 

 

Sonuç olarak benim gibi çok kuru ve hassas bir cildiniz varsa, hem dermokozmetik hem de ekonomik ve etkili bir nemlendirici arayışındaysanız Cerave Nemlendirici Kremi deneyebilirsiniz.

 

Bu ürünün yağlı/karma ciltlerdeki etkileri için Sevgili İrem’in yorumlarını

http://audreyinsekerleri.blogspot.com/

Hassas ve alerjik ciltlerdeki etkileri için Sevgili Gül’ün yorumlarını

http://www.buraliolmayanlarlokali.com/

okumanızı tavsiye ediyorum.

 

trendyandfriendly

6 Comments

  1. Ankara’nın kuru ayazına özel krem olmuş sanki. Çok sevdim ben de etkisini .

  2. yağlı karma cilt yapıma rağmen özellikle bu son dönemde severek kullandığım bir nemlendirici oldu benim de…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.