Elseve Köpüksüz Şampuan

Bir süre önce  #köpüksüzsampuanistiyoruz sloganıyla Sosyal Medya’da bir kampanya başlamıştı. Bu elbette yepyeni bir ürünün habercisiydi :  Elseve  Köpüksüz  Şampuan!   Oldukça merak ettiğim bu şampuan, Essanceistanbul PR tarafından denemem için gönderilince çok sevindim.

Tanıyanlar bilir, saçlarımın bakımı konusunda oldukça hassasım. Saçlarımın kuru, oldukça uzun ve röfleli olması nedeniyle kullandığım ürünleri dikkatle seçiyorum. Saçlarımı yıpratmadan/dökmeden  nazikçe temizleyen bir şampuan ve mutlaka saç kremi/maskeye ihtiyacım oluyor.

Köpüren şampuanlar saçlarımızı temizlerden daha fazla kurutabiliyor.  Saç tellerimizi aşındırıp hasar verebiliyor. Yani “bu kadar bakım yapıyorum saçlarım hala neden mat ve  kuru” diye düşünüyorsanız nedeni köpüklü şampuanlar olabilir.

Elseve’in Köpüksüz Şampuan serisi 3 üründen oluşuyor. Kuru Bakıma İhtiyaç duyan saçlar için 6 Mucizevi yağ, Boyalı Bakıma İhtiyaç duyan saçlar için Keten Tohumu yağı  ve bana gelen Yıpranmış Bakıma ihtiyaç duyan saçlar için Kalendula içeren Şampuan.

 Kalendula Yağı (Aynısefa yağı) :

Yaraları iyileştirmeye, hasarlı cildi yatıştırmaya, cildi nemlendirip sıkılığını arttırmaya kadar pekçok cilt sorununa yardımcıdır.  Antimikrobik etkileri vardır.  Akut Dermatiti önlemeye yardımcıdır.  Ciltte dezanfektan etkisi vardır. Saçları parlatır, yumuşatır. Saç diplerine iyi gelir. Toksik değildir.

 

Tüm Şampuanlar 3’ü 1 Arada olarak sunulmuş. Yani şampuan, bakım kremi ve yoğun bakım hepsi birarada. Aslında en korktuğum formül, çünkü bugüne kadar 2’si, 3’ü birarada ürünlerden kullanıp memnun kaldığım, yeterli bulduğum olmamıştı.

400 ml. lik pompalı bir şişede gelen ürünün yapısı koyu bir krem şanti gibi, oldukça hafif. Bu hafifliği görünce “eyvah bu benim saçımı nasıl temizler?” diye düşündüm. Ve tam etkiyi görebilmek için tam 1 hafta yıkamadığım saçlarımda denedim! (neyse ki yağlanan bir saçım yok :))

Ürünü şu şekilde uyguluyoruz:

 • Saçlarımızı ıslatıyoruz.
 • Şampuandan saçımızın uzunluğuna bağlı olarak 10-15 pompa elimize alıyoruz. Bana 10-12 pompa yetiyor.
 • Saçlarımıza kökten uca kadar masaj yaparak ürünü uyguluyoruz. Yaklaşık 3 dk boyunca, özellikle saç diplerimize masaj yapıyoruz. Daha önce köpüksüz şampuan kullanmadıysanız, sanki şampuanı atlamışsınız ve direkt saç kremi uyguluyormuşsunuz gibi bir his veriyor.
 • 3 dk. sonunda saçlarımızı güzelce duruluyoruz. Ekstra krem vs. sürmüyoruz (-ki beni en çok korkutan durum.Kremsiz şampuanla saçlarım felaket olur)
 • Ve sonuç : Saçlarınızı kuruttuğunuzda tertemiz, mis kokan, yumuşacık saçlarınıza “merhaba” diyebilirsiniz!        

Doğrusu ben son derece önyargıyla kullanmaya başlamıştım. Ekstra bakım uygulamadan sadece şampuanla bu sonuca ulaşmayı beklemiyordum  ama sonuç beni çok mutlu etti. 2 haftadır, haftada 2 kere kullanıyorum. Saçımda dökülme, kepeklenme yaşamadım. Kuaförüm de saçımın gayet iyi durumda olduğunu onayladı. Tek ürünle saçlarımda istediğim sonucu aldım. Bu demektir ki tatil valizimde kocaman bir yer açıldı!  Elimdeki bittiğinde, diğer çeşitlerini de mutlaka deneyeceğim.

Sizin Köpüksüz Şampuan deneyiminiz varsa, yorumlarınızı okumak isterim 🙂

#Köpürtmemasajyap

 

 

trendyandfriendly

25 Comments

 1. Köpüksüz krem şampuanı ilk duyduğumda çok ilginç gelmişti. Senin yazını da okuduktan sonra daha da ilginç olduğunu düşünüyorum. Sanırım ilginç diye diye merakıma yenik düşeceğim ve alacağım bu şampuanı..

 2. çok merak ettiğim bir ürün bu mutlaka alıp deneyeceğim ama saçlarım yağlı nasıl olur bilemiyorum neyse bakacağız artık :-)))

  • Yağlı saçlarda nasıl olur bilemedim İremciğim. Benim oldukça kuru olduğundan iyi geldi. Denediğinde merakla bekliyor olacağım yorumlarını. Öperim 🙂

 3. İlk defa bugün kullandım. Senin yaptığın gibi saçımın iyice kirlenmesini bekledim. Yazdığın herşeye birebir katılıyorum. Şu an saçlarım nemli, daha kurutmadım. Mis gibi kokuyor ve yumuşacık. Bakalım bende devamı nasıl olacak☺️

 4. Çok merak ettiğim bir üründü. Merakla okudum.
  Ben de önyargılıydım ürüne karşı ama yazını okuyunca biraz kırıldı. Benim de saçlarım aşırı kuru mutlaka bakacağım. Teşekkür ederim.

 5. Merhaba, ben birşey sormak istiyorum normalde saçlarımızı 2-3 kere şampuanlarız bunda da aynı şekilde tekrar sürüyor muyuz yoksa tek seferde temizliyor mu ? 🙂

   • Merhaba bende bugün denedim! İlk bi yadırgadım köpük olmayınca 3 kez yıkadım temiz olmazmış gibi saçlarım oldukça kuru kratin bakım yaptırıyorum! Kratin bakımdan sonra bu şampuanı iyi olucağını düşünüyorum

 6. Merhaba bende bugün denedim! İlk bi yadırgadım köpük olmayınca 3 kez yıkadım temiz olmazmış gibi saçlarım oldukça kuru kratin bakım yaptırıyorum! Kratin bakımdan sonra bu şampuanı iyi olucağını düşünüyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.