Farsali Rose Gold Elixir Bakım Yağı

 

 

FARSALİ ,  instagramda  yabancı makyaj hesaplarının neredeyse hepsinde gördüğümüz mor renkli Unicorn Essence Serumuyla tanıdığımız bir markaydı. Bizde de  Sephora’larda satılmaya başladı. Ben de bu markadan 24K ROSE GOLD ELIXIR yağını denemek istedim.

Makyaj yağları son yıllarda hem cilt bakım rutinimize girdi hem de makyajlarımızın bir parçası oldu. Kuru cildimden dolayı ben mümkün olduğunca makyaj yağlarından faydalanmaya çalışıyorum. Farsali Rose Gold Elixir  de,  içinde 24k minik altın parçaları bulunan bir bakım yağı.

 

 

İçeriğinde  Kuşburnu Tohumu Yağı , Aspir Tohumu Yağı, Balkabağı Tohumu Yağı, 24k Altın, E Vitamini, Limon otu yağı, Portakal kabuğu yağı bulunuyor. İçeriği nedeniyle hafif bir narenciye kokusu var. 

Altın’ın cilt üzerinde birçok faydası olduğunu artık biliyoruz. Özellikle kollajeni tetikleyen, cildin sarkmasını engelleyen, cilt hücrelerini yenileyen etkileri nedeniyle lüks bazı markalarda altın içeriği kullanılmakta. Ürünün kullanımını da çok keyifli hale getiren bu minik parçacıklar maalesef fiyata bizim açımızdan olumsuz olarak yansıyor. Neyse bu tatsız konuyu şimdilik  bırakıp ürüne geri dönelim.
 
.
Tüm cilt tipleri için gece/gündüz kullanılabiliyor.
Ben  cilt bakım rutinimde nemlendirici adımından sonra kullanıyorum. Anti-aging yani yaşlanma karşıtı etkisi olan bir ürün. Kısa sürede emiliyor. Gün içinde parlama, yağlandırma sorunu yaşamıyorum. Hatta kullandığım yüz bakım yağlarıyla karşılaştırdığımda, daha hafif sanki nemli/yağlı bir bitişi var. Bu açıdan kullanımını çok sevdim.
Makyaj öncesi  baz olarak veya fondötenle karıştırarak kullanımını da seviyorum. Baz olarak kullandığımda cildimi nemlendirerek pürüzsüz bir fondöten uygulama zemini hazırlıyor.  Fondötene karıştırarak kullandığımda ise en sevdiğim “glowy” görünümü sağlıyor. Kullanmaya pek sevmediğim mat fondötenlerimi de yağlandırmadan aydınlatıyor. Bu yapısı nedeniyle yağlı ciltler de rahatlıkla ten makyajlarında kullanabilirler.
.
Bu ürün dudak bakımı için de çok önerilmiş. Ancak ben dudak bakımı için yoğunluğunu yeterli bulmadım. Özellikle kışın çok kuruyan ve hassaslaşan dudaklarıma yeterli gelmez.
Sonuç olarak ben FARSALI  24K ROSE GOLD ELIXIR ‘i çok başarılı buldum. Ancak artık bu tarz ürünleri gönül rahatlığı ile gidip alın diyemiyorum. Çünkü  hepimiz için en önemli sorun maalesef fiyatı (Sephora satış fiyatı 399 TL – yurtdışında da 54 dolara satılıyor) Eğer bütçeniz uygun ise denemenizi öneririm. Fiyat çok yüksek derseniz, ben L’oreal Mucizevi Yağından da çok memnunum. Sizin de alternatif önerileriniz varsa yorumlarınızı okumak isterim.

trendyandfriendly

18 Comments

 1. fiyatı uçmuş gerçekten ben baktığımda bu kadar değildi.. ben asıl unicorn elixiri istiyorum yılbaşında bir indirim gelirse alırım artık .-)))

 2. Harika bir ürün ama fiyatı oldukça yüksek, indirimde fiyatı uygun olursa belki deneyebilirim 🙂

 3. Cyrene Moonlingt Serum yağı çok beğenmiştim. Şimdide duyulmamış bir markanın doğal cilt yağını kullanıyorum. Loreal in yağı ile ilgili lab analizi okumuştum bir blogta o nedenle düşünmem kullanmayı =)

  • Cyrene ürünlerini ben de çok seviyorum. Loreal Mucizevi Yağ için çok şey yazılıp çizildi, ben de biraz araştırdım. Bir sorun yaşamadım kullanıyorum hala.

 4. Cildim kuru olmadığı için yağ kullanma gereği duymadım hiç ama ben neyi merak ettim biliyormusun ? 🙂 O altın parçaları nasıl eriyor. Yüzünde sarı sarı gözüküyor mu ?

 5. İçeriğindeki yağlara baktığımda hepsi cilt için çok işe yarayan özel yağlar. Farsali’yi çok fazla make up videosunda görünce biraz abartılmış bir ürün olduğunu düşünüyorum ama içerik beni olumlu anlamda yanılttı. Ama ne yazık ki fiyatından dolayı sadece uzaktan bakışacağız kendisiyle. Olmazsa bu yağlardan bulup kendi Farsali’mi mi yapsam ki

 6. selam,sephorradan aldım çok memmunum ancak instagramda 129 tl ye satıyorlar, ins. deki orjinalmidir biliyomusunuz

  • Merhaba, ürünlerin yurtdışında satış fiyatları 30ml 400 Tl. , 10 ml. liği 200 TL. civarında bildiğim kadarıyla.
   Döviz fiyatları düşünülürse pek normal gelmedi bana.
   Hatta bugün trendyolda rastladım, 30 Tl. ye kadar düşmüş. Orjinal olması bence mümkün değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.