L’Oréal Paris Saf Kil Hassas Detoks Maskesi

Kil maskeleri, cildi arındırma etkisinden dolayı cilt bakım rutinlerimizde önemli bir adım.

Ancak benim gibi kuru/hassas ciltlerde rahatsızlık ve gerilmeye sebep olabiliyor. Bu nedenle etkilerini çok sevsem de kil maskelerinden uzak durmaya çalışıyordum.

Loreal’in Saf Kil Hassas Detoks maskesi, içindeki ebegümeci özü ile, en hassas ciltlerde bile rahatsızlık hissi vermeden cildi arındırıp rahatlatmayı vaad edince alıp denemek şart oldu.

 

 

Bu maskede 3 saf kilin birleşimi var:

-ARI KİL
Cildi pürüzlerden  ve fazla yağdan arındıran, yoğun silikat içeren Saf Kil.

-MONTMORİLLONİT KİLİ
Cilt kusursuzlaştırıcı, mineraller bakımından zengin Saf Kil.

-RHASSOUL KİLİ
Cildi temizlemeye yardımcı elementler bakımından zengin Saf Kil.

Bu 3 saf kil, ilk kez, cildi yatıştırıcı özelliğiyle bilinen Polifenol  ve   zenginleştirilmiş Ebegümeci Özü ile (C, E ve magnezyum yönünden zengin) birleştirilmiş. Sonuç olarak lila renkli,  hipoalerjenik kremsi dokusuyla cildi kurutmadan  detoks etkisiyle yatıştıran bu maske biz hassas ciltlere  sunulmuş.

 

 

Ben bu maskeyi haftada 1 gün kullanıyorum. Temiz cildime(genelde banyodan sonra) göz çevresine getirmeden,  ince bir tabaka olarak sürüp 5-10 dk kadar bekletiyorum. Ardından ılık su ile duruluyorum. Genelde kil maskelerinin ardından hemen yoğun nem veren bir maske yaparım. Denemek için bu adımı atlayıp, direk gece bakım kremimi uyguladığımda da cildimde bir rahatsızlık ve gerginlik olmadı. Cildimi güzelce arındırdığını ve aydınlattığını söyleyebilirim. Haftada 2-3 kez bile uygulanabileceği söyleniyor. Ancak benim gibi aşırı kuru ve hassas ciltler için fazla olduğunu düşünüyorum. Haftada 1 benim için yeterlidir.

Bu maskenin dudaklarda da kullanılabileceği, dudakları yumuşattığı ve rahatlattığı belirtilmiş. Denedim ancak dudaklarımda ekstra bir etki görmedim. Zaten çatlamış dudaklarınız varsa kullanmanız önerilmiyor.

 

Bu tarz maskelerde en az 4 haftalık düzenli kullanımla net sonuçlara ulaşılabiliyor. Yumuşak ve rahatlatıcı etkisinden dolayı rahatça kullanabileceğim bir maske olduğunu söyleyebilirim. Bir kavanoz yaklaşık 10 -12 kullanım için yeterli. İndirimlerde 30 TL.ye düşüyor. Merak edenler için gayet makul olduğunu düşünüyorum.

 

Bu maskenin karma/yağlı ciltler üzerindeki etkileri için Sevgili İrem’in bloğuna ışınlanabilirsiniz!

http://audreyinsekerleri.blogspot.com/

trendyandfriendly

2 Comments

  1. benim dudaklarımı rahatsız etmedi neyse ki ve yüzümde unuttuğumda da gerginlik yapmadığı için sevdim..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.